Narzędzia:

15 listopada 2002 r.

15.11.2002

Po raz piąty przyznano medale "Zasłużony dla Tolerancji". Otrzymali je m.in. senator Dorota Simonides, były burmistrz Jedwabnego Stanisław Godlewski, pisarz Józef Hen, wójt gminy Radomin w powiecie golubsko-dobrzyńskim Mieczysław Konczalski i proboszcz z tej gminy Andrzej Smoleń, izraelski pisarz Amos Oz, twórca organizacji "Lekarze bez granic" i "Lekarze Świata" Bernard Kouchner oraz Fundacja Batorego i miesięcznik "Dziś". Medale przyznaje co rok Ekumeniczna Fundacja "Tolerancja".

Uroczystość wręczenia medali odbyła się w Warszawie 15 listopada br.

Senator D. Simonides uhonorowano za działania na rzecz tolerancji na Śląsku Opolskim.

Fundacja Ekumeniczna "Tolerancja" działa od 1993 roku; jej celem jest propagowanie idei tolerancji m.in. wyznaniowej oraz narodowościowej. Wśród osób wyróżnionych przez fundację byli m.in. Jerzy Giedroyć, Jacek Kuroń, prof. Rita Suessmuth z Niemiec.

Medale wręczono w przeddzień Międzynarodowego Dnia Tolerancji. W Polsce jest obchodzony od 1997 roku.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wizyta studyjna senackiej Komisji Obrony Narodowej w Dęblinie

Senacka Komisja Obrony Narodowej odbyła studyjną wizytę w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Senatorowie zapoznali się z systemem kształcenia pilotów i wyzwaniami, jakie stoją przed Szkołą Orląt.

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia

Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia dyskutowali o obecnej sytuacji ochrony zdrowia w Polsce i konieczności wdrożenia innowacji medycznych.

Zespół „Zdrowie Polaków” nt. zdrowia i higieny menstruacyjnej

O postrzeganiu miesiączki w Polsce oraz rozwiązaniach prawnych i dobrych praktykach w zakresie zdrowia i higieny menstruacyjnej rozmawiano podczas konferencji Senackiego Zespołu „Zdrowie Polaków” zorganizowanej 7 czerwca 2022 r. w Senacie.