Narzędzia:

15 listopada 2002 r.

15.11.2002

Po raz piąty przyznano medale "Zasłużony dla Tolerancji". Otrzymali je m.in. senator Dorota Simonides, były burmistrz Jedwabnego Stanisław Godlewski, pisarz Józef Hen, wójt gminy Radomin w powiecie golubsko-dobrzyńskim Mieczysław Konczalski i proboszcz z tej gminy Andrzej Smoleń, izraelski pisarz Amos Oz, twórca organizacji "Lekarze bez granic" i "Lekarze Świata" Bernard Kouchner oraz Fundacja Batorego i miesięcznik "Dziś". Medale przyznaje co rok Ekumeniczna Fundacja "Tolerancja".

Uroczystość wręczenia medali odbyła się w Warszawie 15 listopada br.

Senator D. Simonides uhonorowano za działania na rzecz tolerancji na Śląsku Opolskim.

Fundacja Ekumeniczna "Tolerancja" działa od 1993 roku; jej celem jest propagowanie idei tolerancji m.in. wyznaniowej oraz narodowościowej. Wśród osób wyróżnionych przez fundację byli m.in. Jerzy Giedroyć, Jacek Kuroń, prof. Rita Suessmuth z Niemiec.

Medale wręczono w przeddzień Międzynarodowego Dnia Tolerancji. W Polsce jest obchodzony od 1997 roku.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia

Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Badań Naukowych i Innowacji w Ochronie Zdrowia dyskutowano na temat uwarunkowań prowadzenia naukowych badań medycznych.

Ekspercka debata na temat zagrożeń wynikających z realizacji Polskiego Ładu

Podczas konferencji zorganizowanej w Senacie16 lipca 2021 r. ekonomiści i eksperci z dziedziny finansów publicznych rozmawiali nt. planu gospodarczego, przygotowanego przez rząd.

Senatorowie obserwowali wybory parlamentarne w Mołdawii

Senatorowie Janusz Gromek, Ryszard Świlski oraz Andrzej Pająk wzięli udział w misji obserwacyjnej podczas wyborów parlamentarnych w Mołdawii, które odbyły się 11 lipca br. Z ramienia OBWE wybory obserwował senator Kazimierz Kleina.