Narzędzia:

Lista aktualności

32. posiedzenie Senatu – drugi dzień

Przerwa w obradach do 17.00; po przerwie głosowania

Wystawa „Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia”

27 października 2021 r. w Senacie została otwarta wystawa poświęcona Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Prace w komisjach senackich – 27 października 2021 r.

Obradowały senackie komisje: Budżetu i Finansów Publicznych, Infrastruktury, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, Ustawodawcza, Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej, Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

32. posiedzenie Senatu – pierwszy dzień

Zakończył się pierwszy dzień obrad.

Marszałek Senatu RP o 32. posiedzeniu Izby

Podczas rozpoczętego w środę, 27 października br., trzydniowego posiedzenia Senat rozpatrzy między innymi ustawę podatkową związaną z Polskim Ładem – poinformował na briefingu prasowym Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Szef Kancelarii Senatu na uroczystości zmian w rządzie

Minister Adam Niemczewski wziął udział w uroczystości, podczas której Prezydent RP dokonał zmian w składzie Rady Ministrów.

Prace w komisjach senackich – 26 października 2021 r.

Obradowały senackie komisje: ds. klimatu, nauki, rodziny, budżetu, emigracji, samorządu terytorialnego, rolnictwa, środowiska, praw człowieka, infrastruktury, ustawodawcza.

26 października 2021 r.

Komisja Nadzwyczajna do spraw Klimatu rozpatrzyła ustawę o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji. Dyskutowała ponadto na temat edukacji klimatycznej.

Parlamentarny Zespół o przyszłości polskiej dyplomacji

W Senacie obradował Parlamentarny Zespół ds. Naprawy Rzeczypospolitej.

Szef Kancelarii Senatu na Święcie Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Podczas uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza Minister Adam Niemczewski odczytał list od Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego.

Marszałek Senatu RP apeluje o szczepienie się przeciwko koronawirusowi

Szczepcie się i nie bójcie się szczepień, bo to może uratować wam życie – apelował do Polek i Polaków Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podczas otwarcia 25 października br. III Kongresu "Zdrowie Polaków", który odbywa się w Kajetanach pod Warszawą.

Wicemarszałek Pęk z wizytą w Szwajcarii

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk odwiedził m. in. Muzeum Polskie w Rapperswilu i uczestniczył w Zuchwilu w uroczystościach z okazji 204. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.