Narzędzia:

Lista aktualności

„Dzieci i ryby mają głos” - debata młodzieżowa z udziałem Marszałka Senatu RP

„Czysta, zielona, przyjazna planeta – która po prostu musi ocaleć – to temat niezwykle ważny, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Jestem dumny, że w Senacie możemy o tym z młodzieżą rozmawiać” – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Wicemarszałek Senatu na spotkaniu przewodniczących komisji do spraw UE parlamentów Litwy, Estonii, Łotwy i Polski

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński: najbardziej przejrzystym schematem planowania odbudowy Ukrainy byłoby połączenie go z kalendarzem akcesyjnym Ukrainy do UE.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki na gali z okazji XX-lecia Związku Województw RP

„Głęboko wierzę w wizję Polski samorządowej, obywatelskiej, w której władza jest bliska ludzi, gdzie ludzie mają bezpośredni wpływ i decydują o tym, co jest dobre dla województw, dla powiatów, czyli dla nas” – powiedział Marszałek Tomasz Grodzki

Marszałek Senatu przyjął Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Marszałek Senatu RP rozmawiał z ambasadorem Chin w Polsce o bieżących relacjach polsko-chińskich i roli parlamentów w kształtowaniu stosunków dwustronnych.

Marszałek Senatu RP na inauguracji zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologicznych

Polacy w tej dziedzinie są w nurcie głównym. Mogą wnieść swój udział w postęp onkologii europejskiej i światowej – powiedział w Gdańsku prof. Tomasz Grodzki.

Marszałek i Wicemarszałek Senatu wręczyli Medale Wdzięczności w ECS w Gdańsku

W gronie odznaczonych są obcokrajowcy, którzy wspomagali Polaków i polską opozycję w czasach komunizmu.

Marszałek Senatu i przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy w Olsztynie

Prof. Tomasz Grodzki i przewodniczący Rusłan Stefanczuk spotkali się 28 sierpnia br. z młodzieżą w ramach Campusu Polska Przyszłości. Wzięli także udział w uroczystości nadania jednemu z miejskich placów imienia generała Marko Bezruczki.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Kolumbii

23 sierpnia br. wizytę kurtuazyjną u prof. Tomasza Grodzkiego złożył rozpoczynający misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Kolumbii Assad José Jater Peña.

Uroczystości państwowe w Święto Wojska Polskiego

Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka w imieniu Marszałka Senatu RP wzięła udział w Uroczystej Odprawie Wart przy GNŻ w Warszawie. W uroczystościach uczestniczyli też Wicemarszałek Michał Kamiński i Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski.

Wicemarszałkini Senatu RP na uroczystościach w 79. rocznicę powstania w obozie w Treblince

Ważne jest uświadomienie, zwłaszcza młodym pokoleniom, tej tragedii tak, aby takie konsekwencje już nigdy nie miały miejsca i aby ludzie nie pozostali obojętni - powiedziała Gabriela Morawska-Stanecka.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z Gubernatorem Generalnym Związku Australijskiego

1 sierpnia 2022 r. prof. Tomasz Grodzki przyjął przebywającego z wizytą oficjalną w Polsce Davida Hurley’a, z którym rozmawiał m.in. o relacjach dwustronnych, wojnie w Ukrainie oraz wywołanym nią kryzysie energetycznym.

Marszałek Senatu spotkał się z ambasador Słowenii

Marszałek Senatu przyjął kończącą misję w naszym kraju ambasador Słowenii.