Narzędzia:

Lista aktualności

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Austrii

Przebywający w Austrii Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki spotkał się w poniedziałek 14 września br. z Przewodniczącym Rady Narodowej Austrii Wolfgangiem Sobotką oraz z wiceprzewodniczącą Bundesratu Austrii Elisabeth Großmann

Spotkanie Marszałka Senatu RP z Przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy

We środę, 9 września 2020 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął Przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Pana Dmytro Razumkowa.

Wicemarszałek Michał Kamiński na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński wziął udział w panelu dyskusyjnym „Dlaczego sondaże się mylą?” zorganizowanym 9 września br. w ramach Forum Polonijnego podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z senatorami z Włoch

7 września br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Senatorów Nazario Pagano i Gianlucę Castaldiego. W spotkaniu uczestniczył także ambasador Republiki Włoskiej, Aldo Amati.

Prof. Grodzki: walka obrońców Poczty Polskiej to najwspanialszy przykład patriotyzmu

Obrońcy Poczty Polskiej w Gdańsku nie mieli wątpliwości, że obowiązek wobec ojczyzny, miasta i swoich bliskich należy wypełnić – powiedział Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki podczas uroczystości z okazji 81. rocznicy obrony gdańskiej poczty.

Marszałek Senatu na uroczystościach 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wziął udział 1 września br. na Westerplatte w uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej.

Komisja Kultury za pozostawieniem w ECS tablic z 21 postulatami

Obradująca na wyjazdowym posiedzeniu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku Komisja Kultury i Środków Przekazu opowiedziała się za pozostawieniem w ECS tablic z 21 postulatami Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z Sierpnia ’80.

40. rocznica Porozumień Sierpniowych w Gdańsku z udziałem Marszałka Senatu

Historia się zdarzyła, lider był jeden i on tu stoi, to jest Lech Wałęsa - i czy to się komuś podoba czy nie, nie damy tego zanegować. Jako Marszałek Senatu daję wam na to słowo – oświadczył w Gdańsku Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu w Szczecinie na koncercie w 40. rocznicę Sierpnia '80

Bohaterom tamtych dni jesteśmy winni absolutną wdzięczność – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podczas zakończenia obchodów 40. rocznicy Sierpnia ’80 i podpisania Porozumień Sierpniowych, które odbyły się 30 sierpnia br. w Szczecinie.

Marszałek Senatu spotkał się z białoruską opozycjonistką Weraniką Capkałą

Wolna i demokratyczna Białoruś leży w najgłębszym i najżywotniejszym interesie Polski – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki po spotkaniu z białoruską opozycjonistką Weraniką Capkałą. Spotkanie odbyło się w czwartek, 20 sierpnia br.

Prof. Tomasz Grodzki: wszyscy mamy dług wobec bohaterów Bitwy Warszawskiej

Cieniom poległych bohaterów winniśmy zawsze oddawać cześć - powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podczas uroczystości 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, które odbyły się 14 sierpnia w Ossowie.

Marszałek Senatu na uroczystości wręczenia nominacji generalskich

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki wziął udział w uroczystości wręczenia nominacji generalskich, która odbyła się w piątek, 14 sierpnia br. w Pałacu Prezydenckim w przededniu Święta Wojska Polskiego i setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.