Narzędzia:

Lista aktualności

Spotkanie Przewodniczących Parlamentów Państw Grupy Wyszehradzkiej

Budujmy naszą tożsamość, patrzmy w przyszłość, wzmacniajmy V4, ale nie zapominajmy, że jesteśmy jedną wielką rodziną europejską – apelował Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podczas rozmów 16 lipca br. w Fehérvárcsurgó na Węgrzech.

Marszałek Senatu RP na uroczystości nadania tytułów Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

Ci, których dziś honorujemy, nie byli obojętni. Będąc zagrożonymi, nie odmówili pomocy tym, którzy byli zagrożeni jeszcze bardziej – powiedział prof. Tomasz Grodzki podczas uroczystości, która odbyła się 7 lipca br. w Warszawie.

Nagroda „Polonicus” dla Senatu RP

Wyróżnienie przyznane przez organizacje polonijne za długoletnią opiekę Senatu nad Polonią odebrał 28 czerwca br. podczas uroczystości w Akwizgranie w Niemczech Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wraz z grupą Senatorów Koalicji Obywatelskiej z wizytą studyjną w woj. opolskim

Kierunki wyznaczane przez UE, oczekiwane przez społeczeństwo – proekologiczne, sprawiają, że trzeba zrobić wszystko, aby ożywić żeglugę śródlądową, a Odra stosunkowo łatwo może stać się znów rzeką w pełni żeglowną – powiedział Marszałek.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z prezydent Mołdawii

21 czerwca br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął składającą oficjalną wizytę w Polsce Prezydent Republiki Mołdawii, Maię Sandu.

Uroczystość odsłonięcia popiersia Władysława Raczkiewicza

Był to wielki człowiek, który służył wiernie Polsce i jak mało kto zasłużył na miano państwowca - mówił Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podczas uroczystości odsłonięcia popiersia Władysława Raczkiewicza, która odbyła się w Senacie.

Spotkanie Marszałka Senatu z ambasadorem Afganistanu

W dniu 15 czerwca br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął rozpoczynającego misję dyplomatyczną w Polsce ambasadora Islamskiej Republiki Afganistanu Jego Ekscelencję pana Mohammeda Naim Taher Qaderi.

Posiedzenie Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu RP

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 10 czerwca br., dyskutowali między innymi o Krajowym Planie Odbudowy oraz o Polskim Ładzie.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Azerbejdżanu

W dniu 11 maja br. wizytę kurtuazyjną Marszałkowi Senatu RP prof. Tomaszowi Grodzkiemu złożyła rozpoczynająca misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Azerbejdżanu, Nargiz Gurbanowa.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Rumunii

22 kwietnia br. pożegnalną wizytę złożył Marszałkowi Senatu RP prof. Tomaszowi Grodzkiemu kończący misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Rumunii, Ovidiu Dranga.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z Przewodniczącym KK ChLPKK Wangiem Yangiem.

22 kwietnia br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przeprowadził wideorozmowę z Przewodniczącym Komitetu Krajowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej (ChLPKK) Wangiem Yangiem.

Marszałek Senatu o 23. posiedzeniu Izby

Podczas rozpoczynającego się w środę, 14 kwietnia br. posiedzenia Senat rozpatrzy m.in. informację z działalności Rzecznika Praw Obywatelskich w 2020 r. – poinformował na briefingu prasowym prof. Tomasz Grodzki.