Narzędzia:

Lista aktualności

Marszałek Senatu RP spotkał się z prezydentem Słowenii

20 maja br. prof. Tomasz Grodzki spotkał się z przebywającym w Polsce z wizytą oficjalną prezydentem Borutem Pahorem.

Marszałek Senatu RP oddał hołd polskim żołnierzom spod Monte Cassino w 78. rocznicę bitwy

Marszałek Senatu RP w 78. rocznicę rozpoczęcia Bitwy o Monte Cassino oddał hołd żołnierzom 2. Korpusu Polskiego oraz ich dowódcy, gen. Władysławowi Andersowi.

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Obchody Dnia Polonii w Irlandii z udziałem Marszałka Senatu RP wraz z delegacją

W drugim dniu wizyty w Irlandii delegacja Senatu RP pod przewodnictwem Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego spotkała się z mieszkającymi w tym kraju rodakami, by wspólnie obchodzić Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Irlandii

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją rozpoczął wizytę w Irlandii. Celem wizyty jest spotkanie z Polonią i Polakami mieszkającymi w Irlandii z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Marszałek Senatu RP spotkał się z laureatami Olimpiady Historycznej Juniorów

Finał tegorocznego konkursu poświęcony był historii Izby Wyższej polskiego parlamentu w stulecie pierwszego posiedzenia Senatu II RP

Wicemarszałkini Senatu wzięła udział w IV Publicznym Czytaniu "Don Kichota"

Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka wzięła udział w Publicznym Czytaniu "Don Kichota". Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w duchu solidarności z narodem ukraińskim.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu

W Senacie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu.

Wystąpienie Marszałka Senatu RP w Radzie Najwyższej Ukrainy

Rosyjski imperialny szowinizm doprowadził do zbrodni ludobójstwa. Mordercy, gwałciciele, rabusie, ludobójcy muszą zostać ukarani. Potrzebujemy nowej Norymbergi – mówił 14 kwietnia br. w Kijowie Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki

Spotkanie Marszałka Senatu RP z przewodniczącą Sejmasu

11 kwietnia br. Marszałek Senatu RP profesor Tomasz Grodzki spotkał się z przebywającą z roboczą wizytą w Polsce przewodniczącą Sejmasu Republiki Litewskiej Viktoriją Čmilytė-Nielsen.

Marszałek Senatu RP spotkał się z premier Mołdawii

8 kwietnia 2022 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął premier Republiki Mołdawii Natalię Gavriliţę, która złożyła roboczą wizytę w Polsce.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ministrem spraw zagranicznych Chorwacji

8 kwietnia br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra Gordana Grlić-Radmana, który składał wizytę w Polsce w związku z 30-leciem nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy oboma krajami.