Narzędzia:

Lista aktualności

Wizyta Marszałka Senatu RP i senatorów w Królestwie Marokańskim

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wraz z delegacją rozpoczął wizytę w Królestwie Marokańskim na zaproszenie przewodniczącego Izby Doradców Enaama Mayary.

Spotkanie Marszałka Senatu RP wiceprzewodniczącą Rady Najwyższej Ukrainy

25 maja br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął wiceprzewodniczącą Rady Najwyższej Ukrainy Olenę Kondratiuk. Wizyta była związana z misją wiceprzewodniczącej w krajach UE w celu uzyskania poparcia dla przyznania Ukrainie statusu kandydata.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z przewodniczącą Bundestagu

24 maja br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął przebywającą z wizytą oficjalną w Polsce przewodniczącą Bundestagu Republiki Federalnej Niemiec Bärbel Bas. Rozmowy dotyczyły m.in. sytuacji w Ukrainie oraz współpracy międzyparlamentarnej.

Marszałek Senatu RP spotkał się z prezydentem Słowenii

20 maja br. prof. Tomasz Grodzki spotkał się z przebywającym w Polsce z wizytą oficjalną prezydentem Borutem Pahorem.

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Irlandii

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją rozpoczął wizytę w Irlandii. Celem wizyty jest spotkanie z Polonią i Polakami mieszkającymi w Irlandii z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Spotkanie senatorów z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Senatorowie spotkali się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Marošem Šefčovičem. Dyskusję zdominowała strategia UE w obliczu wojny w Ukrainie.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Czechach

Jeśli zrobimy zbyt mało w obronie Ukrainy, historia nam tego nie wybaczy – napisali w liście do przewodniczących innych parlamentów Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki i Przewodniczący Senatu Republiki Czeskiej Miloš Vystrčil.

Wystąpienie Marszałka Senatu RP w Radzie Najwyższej Ukrainy

Rosyjski imperialny szowinizm doprowadził do zbrodni ludobójstwa. Mordercy, gwałciciele, rabusie, ludobójcy muszą zostać ukarani. Potrzebujemy nowej Norymbergi – mówił 14 kwietnia br. w Kijowie Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki

Delegacja Senatów Polski i Czech z wizytą w Ukrainie

To jest Golgota XXI wieku - powiedział w Buczy Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki. Marszałek i towarzyszący mu senatorowie wraz z delegacją Senatu Republiki Czeskiej na czele z przewodniczącym Milošem Vystrčilem odwiedził także Borodziankę i Irpień.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z przewodniczącą Sejmasu

11 kwietnia br. Marszałek Senatu RP profesor Tomasz Grodzki spotkał się z przebywającą z roboczą wizytą w Polsce przewodniczącą Sejmasu Republiki Litewskiej Viktoriją Čmilytė-Nielsen.

Konferencja o reakcji wspólnoty transatlantyckiej na ludobójstwo w Ukrainie

Z inicjatywy Wicemarszałka Senatu RP Michała Kamińskiego w Senacie odbyła się konferencja „Reakcja parlamentarzystów wspólnoty transatlantyckiej na ludobójstwo podczas wojny w Ukrainie”.