Narzędzia:

2 kwietnia 2009 r.

02.04.2009

2 kwietnia 2009 r. premier Donald Tusk powołał Radę Służby Cywilnej - organ opiniodawczo-doradczy szefa rządu.

Jej przewodniczącym został wiceszef Kancelarii Premiera Adam Leszkiewicz. Rada liczy 15 członków - ośmiu powołuje premier, siedmiu to przedstawiciele klubów parlamentarnych.

W skład Rady Służby Cywilnej weszli senator PO Zbigniew Meres oraz posłowie: PO - Stanisław Huskowski i Anna Zielińska-Głębocka, Lewicy - Witold Gintowt- Dziewałtowski, PiS - Artur Górski i PSL - Wiesław Woda, a także politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Krzysztof Szczerski.

Szef rządu powołał do rady m.in.: sędziego Trybunału Stanu Kazimierza Barczyka, b. szefa Kancelarii Sejmu Macieja Granieckiego, dr Barbarę Jaworską-Dębską z katedry prawa administracyjnego z Uniwersytetu Łódzkiego, socjologa prof. dr. hab. Krzysztofa Kicińskiego, dr. Stanisława Mazura z Akademii Ekonomicznej w Krakowie, podsekretarza stanu w MSWiA Piotra Stachańczyka i Wojciecha Kobusa.

Do zadań Rady Służby Cywilnej należy m.in. opiniowanie zmian w prawie dotyczącym służby cywilnej. Rada ocenia również m.in. przebieg postępowań kwalifikacyjnych w służbie cywilnej, a także może skierować swojego przedstawiciela w celu obserwacji przebiegu procesu naboru przeprowadzanego na wyższe stanowisko w służbie cywilnej.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Senatorowie Morawska-Stanecka i Bieńkowski oddali hołd ofiarom ludobójstwa w Rwandzie

Senatorowie Gabriela Morawska-Stanecka i Krzysztof Bieńkowski wzięli udział w ceremonii upamiętniającej 30. rocznicę ludobójstwa na plemieniu Tutsi w Rwandzie.

Senatorowie Grodzki i Morawska-Stanecka na senackiej debacie w Rzeszowie

Senacka debata z cyklu „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?” w Rzeszowie

Senator Gabiela Morawska-Stanecka na Women Leaders in Law Warsaw Summit

W Sali Kolumnowej odbyły się tzw. roundtables wokół istotnych kwestii, takich jak zawód prawnika, sądownictwo, służba publiczna i przyszłość przywództwa kobiet w prawie.