Narzędzia:

11 września 2013 r.

11.09.2013

11 września 2013 r. w Senacie odbyło się spotkanie przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jerzego Chróścikowskiego z posłami szwedzkiego Riksdagu, którzy zasiadają w Komisji ds. Środowiska i Rolnictwa. W skład delegacji wchodzili: Jan-Olof Larsson – przewodniczący delegacji, Lars Hjälmered, John Hultberg, Anita Brodén, Sara Karlsson, Roger Tiefensee, Helena LeanderiJens Holm.
Podczas dyskusji Jan-Olof Larsson poinformował, że na poszczególnych sesjach konferencji klimatycznej (COP) trwają prace nad nowym, międzynarodowym porozumieniem klimatycznym, które określi nowy sposób podziału zobowiązań związanych z redukcją gazów cieplarnianych. Zaznaczył, że porozumienie będzie miało wpływ również na polską gospodarkę, zwłaszcza na sektor energetyczny. Zakończenie prac nad tym porozumieniem planowane jest w 2015 r. w Paryżu.
Przewodniczący Jerzy Chróścikowski podkreślił, że podczas konferencji klimatycznej w Warszawie jej uczestnicy będą dyskutować m.in. o formule prawnej porozumienia klimatycznego oraz zasadach, na jakich kraje rozwijające się otrzymają pomoc finansową od państw najbogatszych.
W trakcie spotkania rozmawiano również o doradztwie rolniczym, wpływie zmian klimatycznych na produkcję rolną oraz proponowanej reformie wspólnej polityki rolnej i jej skutkach dla rolnictwa w Polsce i Szwecji.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Irlandii

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją rozpoczął wizytę w Irlandii. Celem wizyty jest spotkanie z Polonią i Polakami mieszkającymi w Irlandii z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Spotkanie senatorów z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Senatorowie spotkali się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Marošem Šefčovičem. Dyskusję zdominowała strategia UE w obliczu wojny w Ukrainie.