Narzędzia:

Senatorki Koalicji Obywatelskiej zapraszają minister rodziny na spotkanie nt. konwencji stambulskiej

31.07.2020

Grupa senatorek Koalicji Obywatelskiej zaprosiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg na spotkanie dotyczące Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Pod listem skierowanym do minister Maląg podpisały się senatorki: Halina Bieda, Alicja Chybicka, Jolanta Hibner, Magdalena Kochan, Beata Małecka-Libera, Jadwiga Rotnicka, Barbara Zdrojewska, Barbara Borys-Damięcka, Agnieszka Gorgoń-Komor, Danuta Jazłowiecka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Ewa Matecka, Joanna Sekuła.

Poniżej treść listu:

Szanowna Pani Minister!

My niżej podpisane Senatorki Rzeczypospolitej Polskiej, pragniemy zaprosić Panią na spotkanie poświęcone analizie zapisów Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zwanej popularnie konwencją stambulska. Ostatnie opinie i zapowiedzi formułowane coraz częściej przez polityków Pani ugrupowania w przestrzeni publicznej budzą nasze uzasadnione obawy, co do właściwej interpretacji dokumentu. Dlatego też pragniemy w atmosferze rzeczowego dialogu przyjrzeć się ponownie tym zapisom, które uważa Pani za sporne. Wierzymy, że dyskusja stwarza realną szansę na rozwianie zasadniczych wątpliwości, a przede wszystkim pozwoli uspokoić nastroje społeczne i uporządkować chaos informacyjny, z jakim w omawianej kwestii spotyka się opinia publiczna.

Ufamy, że jako kobieta, a więc osoba, której rzeczona konwencja szczególnie i bezpośrednio dotyczy, znajdzie Pani w najbliższych dniach czas i wolę, by podjąć konstruktywną rozmowę.

Mając na uwadze wagę sprawy liczymy na Pani osobisty udział. W Pani gestii pozostawiamy wybór daty i godziny spotkania w Senacie.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich – 12 sierpnia 2020 r.

Obradowały komisje senackie

Marszałek Grodzki: Senat przyjmie rezolucję w sprawie Białorusi

Podczas rozpoczętego we wtorek, 11 sierpnia br. trzydniowego posiedzenia Senat przyjmie rezolucję w sprawie wydarzeń na Białorusi. Poinformował o tym na briefingu prasowym przed rozpoczęciem obrad Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

14. posiedzenie Senatu – pierwszy dzień

Przerwa w obradach do 12 sierpnia 2020 r. do 10.30

Więcej z kategorii

polityka społeczna
30.07.2020

30 lipca 2020 r.