Narzędzia:

Senatorowie Barbara i Bogdan Zdrojewscy na I koncercie laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego

edukacja i kultura 21.10.2021
Koncert laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego (fot. Grzegorz Krzyżewski, Kancelaria Senatu)

W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie 21 października br. przewodnicząca Komisji Kultury i Środków Przekazu, senator Barbara Zdrojewska i senator Bogdan Zdrojewski  w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego wzięli udział w Gali Wręczenia Nagród oraz I Koncercie Laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Podczas koncertu wystąpili wszyscy laureaci Konkursu Chopinowskiego z krótkimi recitalami, a zwycięzca Bruce Liu wykonał Koncert Fortepianowy e-moll op. 11 z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki.

Koncert poprzedziła gala wręczenia nagród laureatom konkursu. W wydarzeniu wziął udział prezydent Andrzej Duda, który wręczył Złoty Medal laureatowi I Nagrody.

Jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń wyróżniło w tym roku ośmioro pianistów. Konkurs wygrał Bruce (Xiaoyu) Liu, pianista z Kanady. Drugie miejsce w konkursie zajęli ex aequo Alexander Gadjiev, reprezentujący Włochy i Słowenię oraz Kyohei Sorita z Japonii. Laureatem trzeciego miejsca jest Martin Garcia Garcia z Hiszpanii, czwartą nagrodę otrzymali ex aequo Japonka Aimi Kobayashi oraz Polak Jakub Kuszlik. Na piątym miejscu uplasowała się Leonora Armellini z Włoch, a szóste miejsce zajął JJ Jun Li Bui reprezentujący Kanadę.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Perspektywy organizacji pozarządowych i przeszkody prawne dla wolności zrzeszania się tematem konferencji w Senacie

Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Pozarządowych i Społeczeństwa Obywatelskiego zebrał się w Senacie

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Obrony Praworządności

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Praworządności uznał podczas posiedzenia 2 listopada br., że działania prokuratury w stosunku do prezesa Najwyższej Izby Kontroli naruszają praworządność.

Spotkanie przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i UE z kandydatem opozycji na premiera Węgier

Senator Bogdan Klich i Peter Marki-Zay rozmawiali m.in. o sytuacji w obu krajach, relacjach polsko-węgierskich i zbliżających się wyborach parlamentarnych na Węgrzech.