Narzędzia:
Alicja Chybicka

Alicja Chybicka

  • Okręg wyborczy nr 7
  • Kandydat Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP
  • Kadencje: X, VIII
  • E-mail:

Urodziła się 10 maja 1951 r. w Wałbrzychu.

W 1975 r. ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 1979 r. uzyskała specjalizację I stopnia, a w 1982 r. – II stopnia z pediatrii. Zdobyła także specjalizację z hematologii i onkologii dziecięcej (2002), opieki paliatywnej (2004), transplantologii klinicznej (2004) i immunologii klinicznej (2004). W 1979 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych, a w 1994 r. – doktora habilitowanego. W 1999 r. otrzymała tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 2003 r. – profesora zwyczajnego.

Od 1975 r. jest związana jako lekarz i wykładowca z Akademią Medyczną we Wrocławiu. Pracowała w Klinice Pediatrii Ogólnej oraz Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej (dawniej Klinika Hematologii i Chorób Rozrostowych Dzieci). Od 2000 r. jest kierownikiem kliniki transplantacji szpiku.

Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, członkinią Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Zasiada w radach Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej we Wrocławiu oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Jest członkinią rad kilku fundacji pomagających chorym dzieciom.

Bezpartyjna.

Jest mężatką, ma troje dzieci.

Okręg wyborczy nr 7 – część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Bieńkowice, Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn – Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki – Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce – Ołtaszyn, Zacisze – Zalesie – Szczytniki.