Narzędzia:

Wicemarszałek Pęk z wizytą w Szwajcarii

sprawy międzynarodowe 24.10.2021

23-24 października br. Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk złożył wizytę w Konfederacji Szwajcarskiej. W sobotę, 23 października Wicemarszałek Senatu odwiedził Muzeum Polskie w Rapperswilu, gdzie złożył kwiaty pod Kolumną Barską oraz na mogiłach założyciela Muzeum, Władysława Platera i jednego z głównych jego ofiarodawców, Henryka Bukowskiego. Spotkał się także z przedstawicielami Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Polskiego i Polskiej Fundacji Kulturalnej "Libertas", podczas którego rozmawiano o aktualnej sytuacji Muzeum oraz o perspektywach kontynuowania jego działalności.

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk odwiedził również klasztor benedyktyński w Einsiedeln. Miejsce to jest najważniejszym sanktuarium kultu maryjnego w Szwajcarii, którym w 1984 r. przebywał papież Jan Paweł II. Wicemarszałek Pęk spotkał się z opatem klasztoru Urbanem Federerem i zapoznał się z działalnością opactwa. 

W niedzielę, 24 października br. Wicemarszałek Senatu uczestniczył w Zuchwilu w uroczystościach z okazji 204. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i złożył kwiaty przed pomnikiem nagrobnym Generała. Odwiedził także Dom Kościuszki w Solurze i spotkał sie z przedstawielami kierownictwa placówki. 

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Posiedzenie Senackich Zespołów ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz MŚP

O zmianach w Polskim Ładzie – czy naprawiono już wszystko, co zepsuto, debatowali senatorowie, eksperci i przedstawiciele przedsiębiorców i strony społecznej na posiedzeniu Senackich Zespołów ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz MŚP.

Senator Krzysztof Kwiatkowski na obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Senator Krzysztof Kwiatkowski reprezentował Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

W Senacie na temat gospodarki i przedsiębiorczości w XX-leciu międzywojennym

26 maja br. w Senacie – z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP oraz 115. rocznicy powstania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – dyskutowano o gospodarce polskiej tego okresu.