Narzędzia:

Wicemarszałek Pęk z wizytą w Szwajcarii

sprawy międzynarodowe 24.10.2021

23-24 października br. Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk złożył wizytę w Konfederacji Szwajcarskiej. W sobotę, 23 października Wicemarszałek Senatu odwiedził Muzeum Polskie w Rapperswilu, gdzie złożył kwiaty pod Kolumną Barską oraz na mogiłach założyciela Muzeum, Władysława Platera i jednego z głównych jego ofiarodawców, Henryka Bukowskiego. Spotkał się także z przedstawicielami Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Polskiego i Polskiej Fundacji Kulturalnej "Libertas", podczas którego rozmawiano o aktualnej sytuacji Muzeum oraz o perspektywach kontynuowania jego działalności.

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk odwiedził również klasztor benedyktyński w Einsiedeln. Miejsce to jest najważniejszym sanktuarium kultu maryjnego w Szwajcarii, którym w 1984 r. przebywał papież Jan Paweł II. Wicemarszałek Pęk spotkał się z opatem klasztoru Urbanem Federerem i zapoznał się z działalnością opactwa. 

W niedzielę, 24 października br. Wicemarszałek Senatu uczestniczył w Zuchwilu w uroczystościach z okazji 204. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i złożył kwiaty przed pomnikiem nagrobnym Generała. Odwiedził także Dom Kościuszki w Solurze i spotkał sie z przedstawielami kierownictwa placówki. 

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie poświęcone podsumowaniu prac Specjalnej Komisji ds. Walki z Rakiem PE

Wydarzenie będzie miało miejsce 1 grudnia br. a wezmą w nim udział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki oraz przewodniczący Komisji i poseł do Parlamentu Europejskiego Bartosz Arłukowicz.

Wicemarszałkini Senatu RP na posiedzeniu Unii Międzyparlamentarnej

Gabriela Morawska-Stanecka, która jest Wiceprzewodniczącą Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej, wzięła udział w 143. Zgromadzeniu Unii Międzyparlamentarnej, które odbywało się w Madrycie.

Debata o przyszłości polskiej gospodarki

We wtorek, 30 listopada w Senacie odbędzie się dyskusja pt. "Dokąd zmierza polska gospodarka – piasek w tryby rozkręconej gospodarki rynkowej”.