Narzędzia:

Marszałek Senatu RP spotkał się z ambasadorem Estonii

sprawy międzynarodowe 13.07.2022
fot. Hubert Pielas, Kancelaria Senatu

13 lipca br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Martina Rogera, który złoży łwizytę pożegnalną w związku z zakończeniem swojej blisko czteroletniej misji jako Ambasador Republiki Estońskiej w RP. Ambasador Roger podziękował za współpracę Senatu RP z ambasadą, poinformował także Marszałka Senatu o funkcjonowaniu rozwiniętej sieci konsulatów honorowych Estonii w Polsce, m.in. w Szczecinie – rodzinnym mieście prof. Tomasza Grodzkiego.

Rozmówcy poruszyli tematy rozszerzenia NATO o Szwecję i Finlandię, zbliżających się wyborów parlamentarnych w Estonii oraz skoordynowanych inwestycji drogowych w państwach bałtyckich i w Polsce. Marszałek Senatu RP i Ambasador Estonii rozmawiali także o wsparciu udzielanym przez państwa Zachodu walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainie oraz o bezpieczeństwie w regionie.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Uroczystości w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Zastępca Szefa Kancelarii Senatu Jarosław Stolarczyk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego uczestniczył w uroczystościach, które w rocznicę bitwy z 1920 r. odbyły się w Ossowie.

Apel do Sejmu o podjęcie prac nad senackimi inicjatywami

Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński i przewodniczący Komisji Ustawodawczej senator Krzysztof Kwiatkowski w liście do Marszałek Sejmu zaapelowali, by Sejm zajął się projektami ustaw, złożonymi przez Senat.

Promocja oficerska WAT z udziałem Zastępcy Szefa Kancelarii Senatu

Minister Jarosław Stolarczyk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego wziął udział w promocji oficerskiej absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.