Narzędzia:

Wicemarszałek Marek Pęk na uroczystości zmian w składzie Rady Ministrów

06.10.2020
Fot. Grzegorz Jakubowski - Kancelaria Prezydenta

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk reprezentował Senat RP podczas uroczystości zmian w składzie Rady Ministrów, których dokonał Prezydent RP Andrzej Duda. Uroczystość odbyła się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego we wtorek, 6 października.

Na funkcje wicepremierów powołani zostali: prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider Porozumienia Jarosław Gowin, który będzie także ministem rozwoju, pracy i technologii. Dotyczhasowy wicepremier Piotr Gliński zachował to stanowisko, został powołany także na wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Na funkcję ministra cyfryzacji powołany został premier Mateusz Morawiecki

Ponadto Prezydent RP odwołał Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów i jednocześnie powołał - na urząd ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej. Michał Kurtyka został odwołany z funkcji ministra klimatu i powołany na stanowisko ministra klimatu i środowiska. Z funkcji minister rodziny, pracy i polityki społecznej odwołana została Marlena Maląg, ktora powołana została jednocześnie na stanowisko minister rodziny i polityki społecznej. Na stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi został powołany Grzegorz Puda.

W skład rządu weszli również we wtorek - jako ministrowie-członkowie Rady Ministrów - Michał Cieślak oraz Michał Wójcik.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

26 października Senat zajmie się ustawą o walce z pandemią

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki poinformował, że Senat zbierze się na posiedzeniu w najbliższy poniedziałek, by rozpatrzeć ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19.

Seminarium poświęcone konstytucyjnej roli Senatu przy wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich

19 października 2020 r. w Senacie, z inicjatywy przewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji senatora Aleksandra Pocieja, dyskutowano o konstytucyjnej roli Senatu przy wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Raport "Zrozumieć COVID" na posiedzeniu Senackiego Zespołu - Zdrowie Polaków

Noszenie maseczek, trzymanie dystansu społecznego, dbanie o higienę, strategia testowania to aktualne zalecenia dla społeczeństwa w walce z epidemią – wynika z raportu „Zrozumieć COVID”