Narzędzia:

Marszałek Senatu RP przyjął delegację protestujących rolników

07.07.2022
Fot. Łukasz Kamiński, Kancelaria Senatu

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki spotkał się 7 lipca w Senacie z przedstawicielami rolniczego związku zawodowego Agrounia, którzy protestowali w Warszawie przeciwko aktualnej sytuacji w rolnictwie. Związkowcom towarzyszył senator Krzysztof Kwiatkowski.

Przewodniczący Agrounii Michał Kołodziejczak przedstawił Marszałkowi Senatu postulaty rolników, dotyczące zahamowania importu żywności – m.in. ziemniaków - do Polski z krajów Unii Europejskiej. Zaapelował także o przygotowanie przez Senat projektu ustawy, który będzie dotyczył zarówno tej kwestii, jak i ewidencjonowania żywności, wwożonej na teren naszego kraju. Rolnicy chcą także, by sieci handlowe miały obowiązek kontraktowania 50-70 proc. zaopatrzenia u polskich rolników i producentów.

Rolnicy protestowali w Warszawie między innymi przed Ministerstwem Rolnictwa, Sejmem i Kancelarią Premiera.

 

 

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Promocja oficerska WAT z udziałem Zastępcy Szefa Kancelarii Senatu

Minister Jarosław Stolarczyk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego wziął udział w promocji oficerskiej absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Uroczystości powstańcze w Warszawie z udziałem przedstawicieli Senatu

Senatorowie Barbara Borys-Damięcka i Kazimierz Michał Ujazdowski oddali hołd ludności cywilnej na warszawskiej Woli, a Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski wziął udział w upamiętnieniu wyzwolenia obozu „Gęsiówka”.

47. posiedzenie Senatu – pierwszy dzień

Zakończył się pierwszy dzień obrad.