Narzędzia:

Spotkanie Parlamentarnej Grupy Polsko-Irańskiej z ambasadorem Iranu

16.06.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

16 czerwca 2021 r., odbyło się spotkanie Parlamentarnej Grupy Polsko-Irańskiej z Ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, Masoudem Edrisi-Kermanshahim.

Uczestnicy spotkania skupili się przede wszystkim na omówieniu możliwości związanych z rozwijaniem kontaktów handlowych i potrzebie znalezienia praktycznych rozwiązań, które umożliwiłyby współpracę konkretnych podmiotów biznesowych. Podkreślano, że taka współpraca najlepiej rozwija się poprzez kontakty regionalne. Obecni na spotkaniu senatorowie zaprosili ambasadora do odwiedzenia regionów, z których pochodzą i osobistego zapoznania się z możliwościami jakie oferują polscy przedsiębiorcy. Rozmowy dotyczyły także  dotychczasowej współpracy międzyparlamentarnej oraz planów ich intensyfikacji.

W spotkaniu udział wzięli: przewodniczący grupy senator Władysław Komarnicki, jej wiceprzewodniczący – senator Grzegorz Czelej i  poseł Ewa Kołodziej oraz członkowie grupy, senatorowie: Beniamin Godyla, Janusz Gromek Janusz Pęcherz i Jerzy Wcisła. W roli obserwatorów uczestniczyli także inni parlamentarzyści, zainteresowani rozwojem kontaktów polsko-irańskich.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie senackiej Grupy Polsko-Czeskiej z ambasadorem Czech

22 lipca br. w Senacie RP odbyło się spotkanie przewodniczącego senackiej Grupy Polsko-Czeskiej senatora Aleksandra Szweda z ambasadorem Republiki Czeskiej dr. Ivanem Jestřábem. W spotkaniu uczestniczyli także inni członkowie Grupy.

Zastępczyni Szefa Kancelarii Senatu na Święcie Policji

Minister Karolina Zioło-Pużuk wzięła udział w uroczystościach, które odbyły się 21 lipca br. w Belwederze.

Prace w komisjach senackich – 21 lipca 2021 r.

Obradowały senackie komisje: środowiska, budżetu, spraw zagranicznych, regulaminowa oraz praw człowieka.