Narzędzia:

Spotkanie Parlamentarnej Grupy Polsko-Irańskiej z ambasadorem Iranu

16.06.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

16 czerwca 2021 r., odbyło się spotkanie Parlamentarnej Grupy Polsko-Irańskiej z Ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, Masoudem Edrisi-Kermanshahim.

Uczestnicy spotkania skupili się przede wszystkim na omówieniu możliwości związanych z rozwijaniem kontaktów handlowych i potrzebie znalezienia praktycznych rozwiązań, które umożliwiłyby współpracę konkretnych podmiotów biznesowych. Podkreślano, że taka współpraca najlepiej rozwija się poprzez kontakty regionalne. Obecni na spotkaniu senatorowie zaprosili ambasadora do odwiedzenia regionów, z których pochodzą i osobistego zapoznania się z możliwościami jakie oferują polscy przedsiębiorcy. Rozmowy dotyczyły także  dotychczasowej współpracy międzyparlamentarnej oraz planów ich intensyfikacji.

W spotkaniu udział wzięli: przewodniczący grupy senator Władysław Komarnicki, jej wiceprzewodniczący – senator Grzegorz Czelej i  poseł Ewa Kołodziej oraz członkowie grupy, senatorowie: Beniamin Godyla, Janusz Gromek Janusz Pęcherz i Jerzy Wcisła. W roli obserwatorów uczestniczyli także inni parlamentarzyści, zainteresowani rozwojem kontaktów polsko-irańskich.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

Prof. Tomasz Grodzki odebrał wyróżnienie podczas odbywającego się w Jachrance XV Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.

Senatorowie i eksperci negatywnie o przewidzianych w Polskim Ładzie rozwiązaniach podatkowych i emerytalnych

Posiedzenie senackich zespołów nt. rozwiązań podatkowych Polskiego Ładu

Konferencja „Strategia Zielonego Ładu w aspekcie transformacji klimatycznej” z udziałem Wicemarszałkini Senatu

Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka wzięła udział w debacie o Strategii Zielonego Ładu, która odbyła się w ramach konferencji poświęconej przyszłości Unii Europejskiej.