Narzędzia:

Marszałek Bogdan Borusewicz obecny przy podpisaniu "Wspólnego przesłania do narodów Polski i Rosji"

20.08.2012

17 sierpnia 2012 r. na Zamku Królewskim w Warszawie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik oraz patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl I podpisali "Wspólne przesłanie do narodów Polski i Rosji". Przy podpisaniu pierwszego w historii wspólnego dokumentu Kościołów katolickiego i prawosławnego obecny był także marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

W przesłaniu, wzywającym do pojednania Polaków i Rosjan, nad którym zespoły katolicki i prawosławny pracowały ponad 2 lata, podkreślono, że przebaczenie nie oznacza zapomnienia, lecz wyrzeczenie się zemsty i nienawiści oraz włączenie się w budowanie zgody i braterstwa. W dokumencie wyrażono przekonanie, że trwałe pojednanie, jako fundament pokojowej przyszłości, może się dokonać jedynie z wykorzystaniem pełnej prawdy o wspólnej przeszłości. Przypomniano też, że oba bratnie narody łączy wielowiekowe chrześcijańskie kulturowe dziedzictwo Wschodu i Zachodu.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wicemarszałkini Magdalena Biejat na Konferencji Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej

Wicemarszałkini Magdalena Biejat w Palma de Mallorca wzięła udział w Konferencji Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej.

Marszałek Senatu na uroczystościach z okazji 81. rocznicy powstania w Getcie Warszawskim

Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska w imieniu Senatu złożyła wieniec pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego.

Spotkanie wicemarszałka Macieja Żywny z ambasador Republiki Jemenu w RP

Rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji w Jemenie oraz problemu obecności jemeńskich uchodźców na granicy polsko-białoruskiej.