Narzędzia:

Aukcja Marszałka Senatu RP na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26.01.2021
Fot. Łukasz Kamiński - Kancelaria Senatu

Do 2 lutego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można licytować obiad z Marszałkiem Senatu RP prof. Tomaszem Grodzkim oraz zwiedzanie z nim gmachu parlamentu. Aukcję można znaleźć pod adresem: https://allegro.pl/oferta/obiad-z-marszalkiem-senatu-i-zwiedzanie-parlamentu-10067131362

„Styczeń to co roku wyjątkowy czas, kiedy mimo chłodu za oknem, gorące serca milionów Polek i Polaków biją zgodnie w rytm Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – mówi Marszałek Senatu w filmie promującym aukcję, zamieszczonym na stronie rzeczyodserca.pl. Prof. Tomasz Grodzki podkreśla, że od początku istnienia wspiera ideę Orkiestry i przekazuje datki na jej rzecz. W tym roku po raz kolejny jako Marszałek Senatu włącza się w aukcje charytatywne WOŚP.

Zwycięzca aukcji (wraz z osobą towarzyszącą) zje obiad z Marszałkiem w jego gabinecie oraz zwiedzi wraz z nim Senat i Sejm. Otrzyma także dokumentację fotograficzną ze spotkania oraz upominki i materiały edukacyjne Senatu RP.

Dzięki aukcji w ramach ostatniego, 28. finału WOŚP, podczas którego także licytowane było spotkanie z Marszałkiem, na konto Orkiestry wpłynęło 14 tys. 114 zł.

29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Finał z głową” poświęcony jest  laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 stycznia.  

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Rozmowa Marszałka Senatu RP z szefami parlamentów Litwy i Ukrainy

23 lutego 2021 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki odbył rozmowę on-line z Przewodniczącą Sejmu Republiki Litewskiej Viktoriją Čmilytė-Nielsen oraz Przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Dmytro Razumkowem.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Armenii

W dniu 16 lutego br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął ambasadora Armenii w Polsce Jego Ekscelencję Samvela Mkrtchiana.

Spotkanie Wicemarszałkini Senatu z ambasadorem Litwy

W dniu 11 lutego 2021 roku Wicemarszałkini Senatu RP pani Gabriela Morawska-Stanecka przyjęła kurtuazyjną wizytę Ambasadora Republiki Litewskiej Eduardasa Borisovasa.