Narzędzia:

Senat włączył się w akcję "Godzina dla Ziemi"

środowisko 26.03.2022
Senat włączył się w akcję "Godzina dla Ziemi" (fot. Kancelaria Senatu)

W sobotę 27 marca br. o godz. 20.30 na godzinę zgasła iluminacja gmachu Senatu i wszystkie światła w budynku. W ten sposób Senat włączył się w organizowaną przez World Wild Fund akcję Godzina dla Ziemi, która w tym roku jest także wołaniem o pokój.

Godzinny "blackout" ma zachęcić do refleksji nad zmianą klimatu i tego, z jakimi problemami zmaga się nasza planeta. Ekolodzy z WWF wzywają, by symbolicznie na godzinę wyłączyć światła nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych domach i mieszkaniach.

Fundacja WWF Polska informuje, że w tym roku zgaszone na godzinę światła mają być również wołaniem o pokój, troskę o ludzi i całą planetę.

"Godzina dla Ziemi" zapoczątkowana została przez WWF 15 lat temu w Australii. W 2007 roku w Sydney w ponad 2 milionach domów wyłączono światło na godzinę. Polska wzięła udział w akcji po raz pierwszy w 2008.

W "Godzinie dla Ziemi" biorą udział setki milionów ludzi z ponad 7000 miast i miejscowości w 170 państwach na całym świecie. W poprzednich edycjach na całym świecie aż 10 400 zabytków i pomników nie było oświetlonych przez 60 minut.

Godzina dla Ziemi WWF odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Uroczystości w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Zastępca Szefa Kancelarii Senatu Jarosław Stolarczyk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego uczestniczył w uroczystościach, które w rocznicę bitwy z 1920 r. odbyły się w Ossowie.

Apel do Sejmu o podjęcie prac nad senackimi inicjatywami

Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński i przewodniczący Komisji Ustawodawczej senator Krzysztof Kwiatkowski w liście do Marszałek Sejmu zaapelowali, by Sejm zajął się projektami ustaw, złożonymi przez Senat.

Promocja oficerska WAT z udziałem Zastępcy Szefa Kancelarii Senatu

Minister Jarosław Stolarczyk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego wziął udział w promocji oficerskiej absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.