Narzędzia:

Marszałek Senatu przyjął nowo mianowaną ambasador Nowej Zelandii w Polsce

15.12.2021
Fot.Kancelaria Senatu

15 grudnia br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowaną ambasador Nowej Zelandii w Rzeczypospolitej Polskiej Alanę Hudson, która przedstawiła plany dotyczące głównych obszarów aktywności ambasady Nowej Zelandii w Warszawie. Wśród nich wymieniła działania ułatwiające nawiązywanie kontaktów pomiędzy przedsiębiorstwami z Nowej Zelandii i Polski, zwłaszcza wobec spodziewanego zawarcia przez Nową Zelandię umowy o wolnym handlu z Unią Europejską.

Ambasador poinformowała również o dużym zainteresowaniu nowozelandzkich władz sytuacją bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej. Marszałek Tomasz Grodzki i ambasador Alana Hudson rozmawiali o pracach podejmowanych przez Senat RP, bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce i Nowej Zelandii, doświadczeniach obu krajów w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 i skutkach społecznych wywoływanych przez pandemię. Marszałek Tomasz Grodzki przedstawił plany odnowienia współpracy Senatu RP z Izbą Reprezentantów Nowej Zelandii. W tym kontekście omówiono perspektywy bilateralnych kontaktów politycznych w warunkach obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu RP oddał hołd polskim żołnierzom spod Monte Cassino w 78. rocznicę bitwy

Marszałek Senatu RP w 78. rocznicę rozpoczęcia Bitwy o Monte Cassino oddał hołd żołnierzom 2. Korpusu Polskiego oraz ich dowódcy, gen. Władysławowi Andersowi.

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Obchody Dnia Polonii w Irlandii z udziałem Marszałka Senatu RP wraz z delegacją

W drugim dniu wizyty w Irlandii delegacja Senatu RP pod przewodnictwem Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego spotkała się z mieszkającymi w tym kraju rodakami, by wspólnie obchodzić Dzień Polonii i Polaków za Granicą.