Narzędzia:

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2020
Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego - fot. Marta Marchlewska, Kancelaria Senatu

Z okazji obchodzonego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki oddał hołd Ojcom Niepodległości Polski.

Marszałek złożył w Warszawie wieńce przed pomnikami Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Wincentego Witosa.

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy Marszałek Tomasz Grodzki wziął także udział w uroczystości złożenia wieńca na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku Marszałka Piłsudskiego usytuowanym na placu jego imienia.

Przed południem przewodniczący Komisji Ustawodawczej Senator Krzysztof Kwiatkowski reprezentował Senat podczas mszy świętej za Ojczyznę, która została odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono  przekazanie przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu, które dokonało się tego dnia w 1918 r. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Święto przywrócono w 1989 r.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie Marszałka Senatu RP ze Specjalnym Wysłannikiem Departamentu Stanu USA

Rozmowy dotyczyły m.in. gazociągu Nord Stream 2 oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych i transformacji energetycznej.

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk na konferencji poświęconej Kardynałowi Wyszyńskiemu

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk wziął udział w Warszawie w konferencji pt. „Stefan Kardynał Wyszyński – ojciec duchowy Polaków i Polonii” oraz w otwarciu wystawy poświęconej Prymasowi Tysiąclecia.

Polsko-Czeskie Forum Przedsiębiorczości w Szczecinie - drugi dzień wizyty Przewodniczącego Senatu Republiki Czeskiej

„Zadaniem nas, polityków jest tworzyć takie prawo i stabilne warunki rozwoju, żeby przedsiębiorcy mogli się rozwijać "