Narzędzia:
Dorota Czudowska

Dorota Czudowska

  • Okręg wyborczy nr 3
  • Kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
  • Kadencje: X, IX, VIII, IV
  • E-mail:
  • WWW: http://senatorczudowska.pl

Senator IV kadencji

Urodziła się 2 lutego 1953 r. w Żarach.

W 1981 r. ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. W 1985 r. uzyskała I stopień, a w 1991 r. – II stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. Zdobyła także specjalizację z chemioterapii (2002 r.) i onkologii klinicznej (2004 r.).

Pracowała jako lekarz w różnych placówkach służby zdrowia w Legnicy. Była m.in. zastępcą ordynatora w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym (1986–1988), pełniła funkcję kierownika Międzyzakładowej Poradni Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (1983–1988). Od 1992 r. jest dyrektorem Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności, pracuje jako lekarz w Poradni Onkologicznej tego ośrodka. Specjalizuje się w profilaktyce chorób nowotworowych, zwłaszcza raka piersi.

W latach 2006–2011 sprawowała mandat radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Pełni funkcję prezesa Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA oraz Fundacji Pawła Jurosa. Należy do Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Jest członkinią NSZZ „Solidarność”.

W Senacie IV kadencji pracowała w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz w Komisji Zdrowia, Kultury Fizycznej i Sportu.

Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Jest stanu wolnego.

Okręg wyborczy nr 3 – powiaty: głogowski, legnicki, lubiński i polkowicki oraz miasto na prawach powiatu Legnica.