Narzędzia:

Debata "Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową"

Data: 21-10-2020 11:00
Kategoria: Konferencja

DEBATA ODWOŁANA

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki i Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak, informują, że zaplanowana na 21 października 2020 r. (środa), na godz. 11.00, debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą                         i młodzieżową”, ze względu na sytuację epidemiczną, została odwołana. Nowy termin debaty zostanie podany w osobnym komunikacie.
Marszałek Senatu RP i Prezes Zarządu Fundacji WOŚP zapewniają,  że nie rezygnują z monitorowania sytuacji w psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Podkreślają, że zapaść w tej dziedzinie uwidoczniła się jeszcze bardziej  w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce. „W tych trudnych czasach pandemii młodzi ludzie muszą mieć poczucie, że ze swoimi problemami nie są pozostawieni sami sobie” – podkreśla Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki. Dodaje, że Senat RP jest otwarty na postulaty środowiska psychiatrów i psychologów oraz wszystkich, którzy pracują na rzecz dzieci i młodzieży. „Tam, gdzie możemy poprawić sytuację poprzez inicjatywę ustawodawczą, będziemy starali się to robić” – zaznacza Marszałek Senatu RP. 
„Bez względu na brak debaty będziemy w kontakcie z gronem ekspertów - psychiatrów, aby ustalić kolejne zakupy dla dziecięcych i młodzieżowych oddziałów psychiatrycznych.  Jeśli tylko sytuacja na to pozwoli - a jak widzimy po raz kolejny musimy wziąć „wszystkie ręce na pokład”, bo sytuacja pandemiczna jest bardzo groźna - natychmiast wrócimy do tematu naszej debaty” – mówi Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.  Jednocześnie zachęca wszystkich, którzy są zainteresowani tą problematyką do zgłaszania opinii i propozycji poprzez stronę internetową https://www.wosp.org.pl/medycyna/programy/psychiatria„Są one przez nas bardzo mocno brane pod uwagę”  -  podkreśla Jerzy Owsiak.
Wstecz