Narzędzia:

Opieka nad Polonią i Polakami za granicą w budżecie na rok 2012

16.02.2012

15 lutego 2012 r. rozpoczęło się 6. posiedzenie Senatu, na którym Izba rozpatrzy ustawę budżetową na rok 2012. Dyskutując nad jej kształtem, senatorowie odnieśli się do zmian w budżecie Kancelarii Senatu w rozdz. 75195: pozostała działalność – opieka nad Polonią i Polakami za granicą, przyjętych przez Sejm na 7. posiedzeniu.

Wprowadzona przez Sejm zmiana może w perspektywie istotnie rzutować na dotychczasowy model współpracy między naszym krajem a Polonią i Polakami na świecie, a zwłaszcza na system wspierania polskiej diaspory. To temat interesujący i w ostatnim czasie często poruszany przez media.

Wszystkich, którzy pragną mieć pełną i rzetelną wiedzę na temat stanowiska Senatu w sprawie zmian w budżecie Kancelarii Senatu w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą, zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem debaty na 6. posiedzeniu Izby, a także z opiniami komisji senackich w tej sprawie.

6. posiedzenie Senatu,

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Delegacja Senatu odwiedziła Polonię w Kazachstanie

Polska o was nie zapomni, możecie być tego pewni – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki do przedstawicieli Polonii na spotkaniu w Domu Polskim we wsi Pierwomajka, które odbyło się 7 listopada br.

Wicemarszałek Pęk z wizytą w Szwajcarii

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk odwiedził m. in. Muzeum Polskie w Rapperswilu i uczestniczył w Zuchwilu w uroczystościach z okazji 204. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.

Wicemarszałek Borusewicz z wizytą na Litwie

W trzecim dniu wizyty Wicemarszałek Senatu RP odwiedził m.in. polskie gimnazjum w Solecznikach, spotkał się także z merem miasta. Bogdan Borusewicz złożył także kwiaty na wileńskim cmentarzu na Rossie.