Narzędzia:

2 września 2019 r.

03.09.2019

Wicemarszałek Maria Koc 2 września 2019 r. spotkała się w Senacie z grupą seniorów z Litwy, którzy przebywali w Polsce w ramach projektu „Spotkanie z Polską – pobyty polskich seniorów z Białorusi i Litwy w ojczyźnie i integracja środowisk”, finansowanego przez Kancelarię Senatu w ramach opieki Senatu nad Polonią i Polakami za granicą, a organizowanego przez Stowarzyszenie Odra – Niemen. Izbę odwiedzili polscy seniorzy z Litwy – z Podbrodzia i Turmontu oraz słuchacze Polskiego Uniwersytetu III Wieku w Solecznikach. Po spotkaniu goście zwiedzili Senat.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Senatorowie wzięli udział w Paradzie Dnia Konstytucji 3 Maja

Senatorowie Halina Bieda i Ryszard Majer wzięli udział w paradzie Dnia Konstytucji 3 Maja w Chicago, największym wydarzeniu polonijnym w Stanach Zjednoczonych.

Zastępca Szefa Kancelarii Senatu Jarosław Stolarczyk oddał hołd ostatniej Pierwszej Damie II RP Śp. Karolinie Kaczorowskiej

Ostatnia Pierwsza Dama II RP Karolina Kaczorowska spoczęła w Panteonie Wielkich Polaków w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej

Komisja emigracji o pomocy uchodźcom z Ukrainy z Kartą Polaka

Fundacja Wolność i Demokracja, Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska opracowały program - Pomoc dla Polaków z Ukrainy, który będzie finansowany z rezerwy Prezesa Rady Ministrów w kwocie 28,5 mln zł.