Narzędzia:

26 stycznia 2006 r.

26.01.2006

26 stycznia br. w Centrum Konferencyjnym Dowództwa Sił Powietrznych w Warszawie odbyło się, zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, seminarium dla członków senackiej i sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Podczas seminarium senatorom i posłom zaprezentowano podstawowe informacje na temat najważniejszych problemów funkcjonowania resortu obrony narodowej i Sił Zbrojnych RP oraz planów i zadań w zakresie obronności państwa na najbliższe lata, ze szczególnym uwzględnieniem roku 2006. Prezentacji dokonali sekretarz stanu w MON Aleksander Szczygło, szef Sztabu Generalnego WP generał Czesław Piątas, podsekretarz stanu w MON Stanisław Koziej, podsekretarz stanu w MON Marek Zająkała, dyrektor generalny MON Henryk Łatkowski, dowódcy poszczególnych rodzajów Sił Zbrojnych oraz szefowie innych jednostek organizacyjnych resortu. W intencji ministra Radosława Sikorskiego seminarium miało na celu zapoznanie licznie przybyłych parlamentarzystów z kierowniczą kadrą MON i Sił Zbrojnych. Stanowiło wstęp do codziennej współpracy przedstawicieli resortu i parlamentu oraz rozmów na konkretne tematy związane z wojskiem i obronnością i prowadzonymi obecnie pracami dotyczącymi przyszłego kształtu Sił Zbrojnych RP. Spotkaniu już od początku towarzyszyła ożywiona dyskusja parlamentarzystów i szczegółowe, a czasami krytyczne pytania kierowane pod adresem resortu. Podsumowując obrady przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł Bogdan Zdrojewski powiedział m.in., że komisja jest "sprzymierzeńcem, a nie krytycznym recenzentem resortu". Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej senator Franciszek Adamczyk pogratulował idei seminarium. Obaj złożyli także szczegółowe propozycje dotyczące współpracy z parlamentarzystami. Prowadzący seminarium sekretarz stanu w MON A. Szczygło zadeklarował w odpowiedzi chęć współpracy z parlamentem we wszystkich omawianych obszarach.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Senator Gabriela Morawska-Stanecka z wizytą w Ukrainie

Senator Gabriela Morawska-Stanecka wraz z grupą posłów przebywała 27–29 kwietnia br. w Ukrainie

Senatorowie Morawska-Stanecka i Bieńkowski oddali hołd ofiarom ludobójstwa w Rwandzie

Senatorowie Gabriela Morawska-Stanecka i Krzysztof Bieńkowski wzięli udział w ceremonii upamiętniającej 30. rocznicę ludobójstwa na plemieniu Tutsi w Rwandzie.

Senatorowie Grodzki i Morawska-Stanecka na senackiej debacie w Rzeszowie

Senacka debata z cyklu „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?” w Rzeszowie