Narzędzia:

27 września 2007 r.

27.09.2007

27 września br., z okazji 90. rocznicy utworzenia Sądu Najwyższego, w Warszawie, w Pałacu Krasińskich - historycznej siedzibie sądu - odbyło się uroczyste Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN.

Z okazji rocznicy do sędziów SN listy skierowali prezydent RP Lech Kaczyński i marszałek Bogdan Borusewicz. "Do rangi symbolu urasta fakt, że ukonstytuowanie się SN w 1917 roku było zapowiedzią odzyskania niepodległości" - napisał prezydent w swoim liście, odczytanym przez p.o. szefa Kancelarii Prezydenta Roberta Drabę.

W swoim liście marszałek Senatu napisał:

Pan
Prof. dr hab. Lech Gardocki
Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego
Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Prezesie!

Na Pana ręce składam serdeczne podziękowania za zaproszenie na uroczyste obchody 90-lecia Sądu Najwyższego.

Jubileusze skłaniają nas do różnorodnych refleksji. Jestem przekonany, że to dzisiejsze rocznicowe spotkanie będzie okazją do wymiany myśli nad stanem polskiego prawa, sposobem jego tworzenia, praktyką stosowania, a przede wszystkim jakością.

Jako przedstawiciel Senatu - organu, który w myśl Konstytucji posiada prawo inicjatywy ustawodawczej - w sposób szczególny doceniam rolę Sądu Najwyższego, strażnika polskiego prawa, dającego poczucie bezpieczeństwa, sprawiedliwości i uczciwości.

Jestem głęboko przekonany, że w świadomości społecznej, wysoka ranga Sądu Najwyższego jest ugruntowana, a każdy kolejny rok pracy pozycję tę będzie umacniał.

Proszę przyjąć słowa uznania dla pracy sędziów Sądu Najwyższego oraz służb wspierających ich codzienną, niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę. Życzę wszelkiej pomyślności w życiu oraz, aby działalność Sądu Najwyższego przyczyniała się do budowania trwałych podstaw prawnych polskiej demokracji.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Senator Gabriela Morawska-Stanecka z wizytą w Ukrainie

Senator Gabriela Morawska-Stanecka wraz z grupą posłów przebywała 27–29 kwietnia br. w Ukrainie

Senatorowie Morawska-Stanecka i Bieńkowski oddali hołd ofiarom ludobójstwa w Rwandzie

Senatorowie Gabriela Morawska-Stanecka i Krzysztof Bieńkowski wzięli udział w ceremonii upamiętniającej 30. rocznicę ludobójstwa na plemieniu Tutsi w Rwandzie.

Senatorowie Grodzki i Morawska-Stanecka na senackiej debacie w Rzeszowie

Senacka debata z cyklu „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?” w Rzeszowie