Narzędzia:

Udział Wicemarszałka Senatu Marka Pęka w 339. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 39. rocznicy wizyty Jana Pawła II na Kahlenbergu

11.09.2022
Udział Wicemarszałka Senatu Marka Pęka w 339. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 39. rocznicy wizyty Jana Pawła II na Kahlenbergu – (c) Harald Klemm

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk 11 września 2022 r. w Wiedniu wziął udział w uroczystych obchodach 339. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 39. rocznicy obecności na Kahlenbergu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Wicemarszałek złożył wieniec pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego w Polskim Sanktuarium Narodowym na Kahlenbergu. Następnie uczestniczył w mszy świętej i apelu pamięci 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. króla Jana III Sobieskiego.Wicemarszałek Marek Pęk spotkał się także z austriacką Polonią podczas uroczystości dożynkowych.

Polonia w Austrii liczy ok. 100 tys. osób. Najwięcej Polaków żyje w Wiedniu, Linzu, Grazu, Salzburgu, Insbruku i Klagenfurcie. W całym kraju działa ok. 60 organizacji polonijnych.

 

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wiceszefowa Kancelarii Senatu na Gali X edycji Konkursu im. Olgierda Fietkiewicza

Zastępczyni Szefa Kancelarii Senatu dr Karolina Zioło-Pużuk uczestniczyła w uroczystej Gali X edycji Konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej.

„Dzieci i ryby mają głos” - debata młodzieżowa z udziałem Marszałka Senatu RP

„Czysta, zielona, przyjazna planeta – która po prostu musi ocaleć – to temat niezwykle ważny, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Jestem dumny, że w Senacie możemy o tym z młodzieżą rozmawiać” – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Prace w komisjach senackich – 22 września 2022 r.

Obradowały senackie komisje: praw człowieka, spraw zagranicznych, nauki, edukacji i sportu