Narzędzia:

13 maja 2008 r.

13.05.2008

Podczas swojego posiedzenia senatorowie z Komisji Gospodarki Narodowej zapoznali się z informacją dotyczącą bieżącej sytuacji i strategii rozwoju przedsiębiorstwa państwowego użyteczności publicznej "Poczta Polska".

W obradach wzięli udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Maciej Jankowski, przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej z wiceprezesem Krzysztofem Dylem i dyrektorem Departamentu Rynku Pocztowego Karolem Krzywickim, reprezentanci Dyrekcji Generalnej "Poczty Polskiej" z dyrektorem generalnym Andrzejem Polakowskim, a także przedstawiciele trzech związków zawodowych działających w tej firmie: Federacji Pracowników Poczty, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej.

Informacje na temat aktualnej sytuacji w przedsiębiorstwie przedstawił dyrektor generalny "Poczty Polskiej" A. Polakowski. Zaprezentował m.in. podstawowe dane bilansowe, przychody i koszty funkcjonowania oraz strukturę organizacyjną, odniósł się także do sytuacji społecznej.

W dyskusji senatorowie zgłosili szereg pytań dotyczących m.in. wyników finansowych, liczby i struktury placówek pocztowych, nakładów inwestycyjnych, sposobu wyceny przedsiębiorstwa przy przekształceniach, a także planów rozwojowych i problemów związanych z liberalizacją rynku usług pocztowych.

Odpowiedzi na pytania senatorów udzielał dyrektor A. Polakowski oraz jego zastępcy - Mirosław Jakubowski, Mariusz Wnuk i Józef Rawłuszko.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury M. Jankowski omówił plany rządu wobec zmian na rynku pocztowym. Poinformował, że resort infrastruktury zamierza do końca czerwca br. przedstawić założenia zmian koniecznych do poprawy sytuacji w "Poczcie Polskiej". Wskazał na potrzebę uchwalenia ustawy umożliwiającej przekształcenie poczty w spółkę, a przede wszystkim na konieczność zmian wewnętrznych w firmie.

W dyskusji głos zabrali także przedstawiciele trzech reprezentatywnych związków zawodowych, działających w przedsiębiorstwie. W swoich wystąpieniach związkowcy deklarowali poparcie dla wszystkich zmian, które mogą zapewnić poprawę sytuacji i rozwój firmy.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich – 17 kwietnia 2024 r.

Obradowały senackie komisje: klimatu i środowiska, gospodarki, emigracji, kultury, rolnictwa, samorządu terytorialnego, ustawodawcza, rodziny.

9. posiedzenie Senatu

Zakończyło się 9. posiedzenie Senatu. Izba podjęła m.in. uchwałę w związku z atakiem rakietowym na konwój pojazdów organizacji humanitarnej w Strefie Gazy i śmiercią wolontariuszy, w tym obywatela RP.

Prace w komisjach senackich – 3 kwietnia 2024 r.

Obradowały senackie komisje: Infrastruktury, budżetu, rolnictwa