Narzędzia:

17 listopada 2001 r.

17.11.2001

17 listopada br. marszałek Longin Pastusiak spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych: Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej, Kongresu Polonii Amerykańskiej, Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych, Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii, Rady Naczelnej Organizacji Polskich w Australii, Kongresu Polaków w Rosji i Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie.

Marszałek L. Pastusiak zwrócił się do przedstawicieli organizacji polonijnych z apelem o utrzymywanie codziennych kontaktów organizacji polonijnych z Senatem RP. Przedstawiciele organizacji polonijnych przedstawili problemy, z jakimi borykają się w krajach, w których mieszkają. Przedstawili również oczekiwania organizacji polonijnych wobec Senatu. "Mamy zaufanie do Senatu i chcemy, żeby współpraca między naszymi organizacjami a Izbą Wyższą polskiego parlamentu rozwijała się owocnie z korzyścią dla Polski i Polaków mieszkających poza Ojczyzną" - podkreślali przedstawiciele organizacji polonijnych.

W spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek Jolanta Danielak, przewodniczący Komisji Emigracji i Polaków za Granicą senator Tadeusz Rzemykowski oraz prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" prof. Andrzej Stelmachowski.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Zespół ds. Spółki GetBack proponuje wzmocnienie systemu nadzoru finansowego

Propozycje legislacyjne Zespołu ds. GetBack zmierzają do obrony nieprofesjonalnych inwestorów

„Szkoła i wagary” – kolejne spotkanie w ramach cyklu „Dialogi senackie”.

O tym, dlaczego obecny system edukacji jest raczej miejscem frustracji niż satysfakcji i jak można to zmienić, debatowali uczestnicy czwartej "Gadki senackiej".

„Warto być przyzwoitym” – w Senacie o wizji polityki Władysława Bartoszewskiego

„Życie nie musi być łatwe. Gorzej, jeśli jest nudne”. Zdaniem uczestników debaty ta anegdota dobrze opisuje fenomen Władysława Bartoszewskiego, wybitnej postaci polskiej polityki.