Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Zapowiedzi

II Polonijne Forum Ekonomiczne

6 września 2017 10:00

W Krynicy-Zdroju, w dniach 5 -6 września 2017 r. odbędzie się II Forum Polonijne w ramach XXVII Forum Ekonomicznego. Celem Forum Polonijnego jest włączenie Polaków  żyjących z dala od ojczyzny do udziału w ważnych wydarzeniach w naszym kraju,a tym samym w pracę na rzecz Polski i budowanie wspólnoty narodowej. Forum w Krynicy jest także okazją do dyskusji nad istotnymi sprawami dla Polonii i Polaków za granicą. Gospodarzem Forum Polonijnego, tak jak w zeszłym roku, będzie marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu otworzy Forum 5 września o godz. 15.15, w Domu Forum, w sali „Polonia”.

Na tegoroczne Forum Polonijne złoży się pięć paneli dyskusyjnych: „Nowe i tradycyjne media w kreowaniu polskiej tożsamości wśród Polonii i Polaków za granicą”, „Aktywizacja zawodowa i społeczna repatriantów oraz Polaków ze Wschodu – wyrównywanie szans”, „Doświadczenia i wyzwania dyplomacji ekonomicznej”, „Marka Polska – niedoszacowany potencjał Polonii w inwestycjach zagranicznych polskich przedsiębiorstw”, „Rola pozytywnego wizerunku Polski na świecie w indywidualnym sukcesie Polaków mieszkających za granicą”.

W dyskusjach panelowych wezmą udział politycy, przedsiębiorcy, samorządowcy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele Polonii.  

Polonijne Forum Ekonomiczne będzie się odbywało w Domu Forum w sali „Polonia”, w kompleksie konferencyjnym rozmieszczonym wokół Deptaka w Krynicy.

Organizatorami Forum są: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, Rada Programowa Forum Ekonomicznego oraz Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Przed pierwszym panelem Forum Polonijnego, ok. godz.15.00 przed salą "Polonia" odbędzie się briefing marszałka Senatu. 

Program

realizacja: Ideo powered by: CMS Edito