Narzędzia:

Zapowiedzi

1 czerwca 2006 r.

1 czerwca 2006

1 czerwca 2006 r., z inicjatywy senatorów Ewy Tomaszewskiej i Antoniego Szymańskiego, w budynku Senatu RP otwarto wystawę "Dziecko niepełnosprawne kochane takie jakie jest, dlatego że jest". Eksponowane prace są efektem 6. edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Po pierwsze rodzina", które działa na rzecz dzieci z uszkodzeniem mózgu oraz ich rodzin.

Przewodniczący jury Chris Niedenthal podkreślił, że celem tego konkursu jest, by osoby fotografujące - profesjonalnie lub amatorsko - przybliżyły swoimi pracami świat dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół, by to poznanie zaowocowało dobrem i troską płynącą z serca. Na konkurs nadesłano ponad 300 zdjęć 58 autorów, głównie amatorów. W gmachu Senatu pokazano najlepsze prace.

W wernisażu uczestniczyli laureaci poprzednich edycji konkursu oraz uczniowie oddziału integracyjnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Warszawie. Spotkanie w gmachu Senatu stało się okazją do ogłoszenia 7. edycji konkursu.