Narzędzia:
Barbara Zdrojewska

Barbara Zdrojewska

  • Okręg wyborczy nr 7
  • Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
  • Kadencje: IX
  • E-mail:

Urodziła się 30 maja 1960 r. w Legnicy.

Samorządowiec, przewodnicząca Rady Miasta Wrocławia V kadencji (2006–09) i Sejmiku Dolnośląskiego IV i V kadencji (2014–15). Członkini Zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

W latach 80. i 90. angażowała się w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Solidarności i komitetów obywatelskich, była sekretarzem Stowarzyszenia Centrum Demokratycznego.

Po ukończeniu kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pracowała m.in. w Centrum Badań Śląskoznawczych i Bohemistycznych Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, wydawnictwie „Wiedza o Kulturze” przy Fundacji dla Uniwersytetu Wrocławskiego. Była redaktorem naczelnym czasopisma „Nasz Uniwersytet” wydawanego przez Uniwersytet Wrocławski. Współprowadziła Galerię Sztuki Współczesnej Związku Polskich Artystów Plastyków na Solnym we Wrocławiu. Była członkiem założycielem i prezesem Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz członkiem Rady Artystycznej Festiwalu Piosenki Aktorskiej. Pełniła funkcję kuratora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Zainicjowała utworzenie Gabinetu Kultury Współczesnej Wrocławia, doprowadziła także do reaktywacji festiwalu Jazz nad Odrą. Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Należy do Platformy Obywatelskiej RP. Jest członkinią Zarządu Regionu i Rady Krajowej tej partii.

Jest mężatką, ma dwoje dzieci.