Narzędzia:
Waldemar Kraska

Waldemar Kraska

  • Okręg wyborczy nr 48
  • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
  • Kadencje: X, IX, VIII, VII, VI
  • E-mail:
  • WWW: http://www.kraska.home.pl

Urodził się 4 września 1963 r. w Sokołowie Podlaskim.

W 1989 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. W 1993 r. uzyskał specjalizację I stopnia, a w 2000 r. – II stopnia z chirurgii ogólnej.

W 1989 r. rozpoczął pracę zawodową w szpitalu w Sokołowie Podlaskim. W latach 1997–2001 był kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim. Od 2004 r. pełni tam funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od 2001 r. jest koordynatorem medycznym w RM-Meditrans Stacja Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. W 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa tej jednostki.

W latach 1998–2005 był członkiem Rady Powiatu Sokołów Podlaski.

Od 1990 r. należy do NSZZ „Solidarność”.

W Senacie VI i VII kadencji był członkiem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu oraz Komisji Zdrowia. Pełnił też funkcję sekretarza Senatu. W Senacie VII kadencji pracował również w Komisji Obrony Narodowej. W VIII kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz członkiem Komisji Zdrowia.

1 sierpnia 2019 r.  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na wniosek Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego powołał senatora Waldemara Kraskę - Pełnomocnika Rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego - na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia

Należy do Prawa i Sprawiedliwości.