Narzędzia:
Robert Mamątow

Robert Mamątow

  • Okręg wyborczy nr 46
  • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
  • Kadencje: X, IX, VIII
  • E-mail:
  • WWW: http://www.robertmamatow.pl

Urodził się 19 grudnia 1957 r. w Kętrzynie.

Jest absolwentem Średniego Studium Zawodowego o profilu ogólnobudowlanym.

W latach 1976–83 pracował jako specjalista ds. technicznych i inwestycji w przedsiębiorstwach w Ostrołęce. Zwolniony z pracy w wyniku represji, w 1983 r. założył rodzinną firmę, świadczącą m.in. usługi budowlane, działającą do dziś.

Za działalność w NSZZ „Solidarność” został internowany, a następnie skazany na 2 lata pozbawienia wolności. W 1988 r. zaangażował się w budowę struktur „Solidarności”. Był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Ostrołęce. W 1990 r. współorganizował wybory do odrodzonego samorządu Ostrołęki.

Zainicjował powstanie Ostrołęckiego Forum Gospodarczego, które skupia małe i średnie przedsiębiorstwa; w latach 1999–2007 był jego wiceprezesem. Należy do Stowarzyszenia Historii Ziemi Ostrołęckiej im. kpt. Aleksandra Bednarczyka „Adama”.

W 2008 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2016 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

W Senacie VIII kadencji był członkiem Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

Był współzałożycielem Porozumienia Centrum w Ostrołęce. Należy do Prawa i Sprawiedliwości, pełni funkcję prezesa koła terenowego tej partii.

Jest żonaty, ma pięcioro dzieci.