Narzędzia:
Robert Mamątow

Robert Mamątow

  • Okręg wyborczy nr 46
  • Kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
  • Kadencje: X, IX, VIII
  • E-mail:
  • WWW: http://www.robertmamatow.pl

Urodził się 19 grudnia 1957 r. w Kętrzynie.
Jest absolwentem Średniego Studium Zawodowego o profilu ogólnobudowlanym.
W latach 1976-1983 pracował jako specjalista ds. technicznych i inwestycji w przedsiębiorstwach w Ostrołęce. Zwolniony z pracy w wyniku represji w 1983 r. założył rodzinną firmę, świadczącą m.in. usługi budowlane, która istnieje do dziś.
Za działalność w NSZZ „Solidarność” został internowany, a następnie skazany na 2 lata pozbawienia wolności. W 1988 r. zaangażował się w budowę struktur „Solidarności”. Był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Ostrołęce. W 1990 r. współorganizował wybory do odrodzonego samorządu Ostrołęki.
Zainicjował powstanie Ostrołęckiego Forum Gospodarczego, które skupia małe i średnie przedsiębiorstwa; w latach 1999-2007 był jego wiceprezesem. Jest zastępcą prezesa Ostrołęckiego Klubu Lekkoatletyki.
Za dokonania w walce o wolną Polskę został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Był współzałożycielem Porozumienia Centrum w Ostrołęce. Należy do Prawa i Sprawiedliwości, pełni funkcję pełnomocnika Komitetu Miejskiego tej partii w Ostrołęce.
Jest żonaty, ma pięcioro dzieci.
Okręg wyborczy nr 46 - powiaty: makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski i wyszkowski oraz miasto na prawach powiatu Ostrołęka.