Narzędzia:
Andrzej Person

Andrzej Person

  • Okręg wyborczy nr 13
  • Kandydat Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP
  • Kadencje: VIII, VII, VI
  • E-mail:
  • WWW: http://www.andrzejperson.eu

Senator VI i VII kadencji

Urodził się 14 maja 1951 r. we Włocławku.

W 1974 r. ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w 1977 r. - na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracował jako dziennikarz w tygodnikach: "Razem", "Sportowiec" i "Mecz", a także jako komentator telewizyjny "Polsat Sport", "Eurosport" oraz Telewizji Polskiej. W okresie 1991-2001 był kolejno prezesem zarządu agencji reklamowych Gasport i Person Promotion. Czterokrotnie pełnił funkcję rzecznika prasowego polskich ekip podczas igrzysk olimpijskich, a od 1997 do 2005 r. - rzecznika prasowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Został powołany przez Polski Komitet Olimpijski na olimpijskiego attache polskiej reprezentacji na Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie w 2012 r.

Jest prezesem honorowym Polskiego Związku Golfa i prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Włocławka.

W Senacie VI kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą oraz członkiem Komisji Obrony Narodowej i Komisji Nauki, Edukacji i Sportu. W VII kadencji przewodniczył Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, był członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu, Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich. W Senacie VI i VII kadencji przewodniczył Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Unii Zachodnioeuropejskiej.

Należy do Platformy Obywatelskiej RP.

Jest żonaty, ma troje dzieci.

Okręg wyborczy nr 13 - powiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski i włocławski oraz miasto na prawach powiatu Włocławek.