Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Kategorie w dziale

Wydarzenia

Marszałek Senatu: jestem dumny, że senatorowie wykonali solidną pracę legislacyjną

5 maja 2020
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zapewnił, że Senat dotrzyma 30-dniowego konstytucyjnego terminu w pracach nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym.

Marszałek Senatu: Konstytucja 3 Maja była dziełem wizjonerów

3 maja 2020
Konstytucja 3 Maja była dziełem Polaków, których można nazwać wizjonerami – powiedział w niedzielę w Szczecinie Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. W 229. rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej Marszałek złożył kwiaty w Szczecinie.

Wystąpienie Marszałka RP z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

2 maja 2020
W dniu Waszego Święta życzę Wam zdrowia i wszelkiej pomyślności. W tych trudnych dniach bądźmy zjednoczeni w rodzinach i wspólnotach Rodaków. Czerpmy z tej wyjątkowej więzi siłę i głęboką nadzieję na lepsze jutro.

Orędzie Marszałka Senatu Prof. Tomasza Grodzkiego

24 kwietnia 2020
Niepohamowana żądza władzy nie może triumfować nad walką o zdrowie i życie – nad przetrwaniem narodu - powiedział w orędziu Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu: konsultacje w związku z ustawą o głosowaniu korespondencyjnym

22 kwietnia 2020
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zapowiedział, że w najbliższych dniach odbędą się w Senacie konsultacje z ekspertami prawa wyborczego, epidemiologami oraz pocztowcami w sprawie możliwości przeprowadzenia korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

Marszałek Senatu o ustawach dotyczących walki z koronawirusem i głosowaniu korespondencyjnym

15 kwietnia 2020
Po raz pierwszy w historii posiedzenie Senatu będzie organizowane w sposób hybrydowy – zapowiedział Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. W posiedzeniu w dniach 15-16 kwietnia senatorowie będą mogli uczestniczyć zarówno osobiście jak i zdalnie.

Życzenia wielkanocne Marszałka Senatu RP

11 kwietnia 2020
Przeżyjmy te święta w poczuciu wspólnoty, w poczuciu więzi, które choć na odległość pozostają równie silne, tak, abyśmy z wiarą i nadzieją czekali na moment, kiedy - jak mówi piosenka „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”.

Marszałek Senatu: prace nad głosowaniem korespondencyjnym z najwyższą starannością

7 kwietnia 2020
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zapowiedział, że w pracach nad ustawą o korespondencyjnych wyborach prezydenckich Senat zasięgnie opinii Rzecznika Praw Obywatelskich, Państwowej Komisji Wyborczej i Sądu Najwyższego.

Akcja #BrawaDlaWas! w podziękowaniu dla pracowników ochrony zdrowia

7 kwietnia 2020
Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wziął udział w akcji #BrawaDlaWas! organizowanej w podziękowaniu dla pracowników ochrony zdrowia, którzy walczą z koronawirusem. Akcja, która odbyła się w Światowy Dzień Zdrowia przypadający we wtorek, 7 kwietnia.

Marszałek Senatu: razem zwyciężymy w walce z pandemią

31 marca 2020
Senat RP zakończył obrady poświęcone tzw. tarczy antykryzysowej proponowanej przez rząd. W dobie walki z pandemią koronawirusa ta ustawa ma fundamentalne znaczenie - powiedział Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki w specjalnym oświadczeniu.

Marszałek Grodzki: chcemy dziurawą tarczę zamienić na solidną tamę

30 marca 2020
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zapowiedział wniesienie szeregu poprawek do ustaw z tzw. tarczy antykryzysowej. „Chcemy niedoskonałą, dziurawą tarczę zamienić na lepszą, solidną, prawdziwą tamę, która zatrzyma rozlewanie się pandemii” - powiedział.

Marszałek Senatu: przyspieszymy prace nad tarczą antykryzysową

28 marca 2020
Przyspieszymy prace w Senacie nad tarczą antykryzysową maksymalnie jak to możliwe - oświadczył Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.
1  2  3  4  5  6    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito