Narzędzia:

W dniach 14-17 sierpnia 2017 r. senator RP Małgorzata Kopiczko członek Komisji Nauki, Edukacji i Sportu wzięła udział w 41. Światowej Konferencji Skautowej w Baku. Głównym celem wizyty w Azerbejdżanie było wsparcie polskiej kandydatury do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku.

Światowe Jamboree Skautowe to największe tego typu wydarzenie skupiające kilkadziesiąt milionów młodych ludzi w wieku 14-17 lat w ramach Światowej Organizacji Ruchu Skautowego. Pełnienie funkcji gospodarza międzynarodowego zlotu to wielkie wyróżnienie dla danego kraju i możliwość promocji na całym świecie. Ostatecznie, w wyniku głosowania, Światowa Konferencja Skautowa WOSM zdecydowała, że Światowe Jamboree Skautowe w 2023 r. odbędzie się w Korei Południowej.

Poza wsparciem Związku Harcerstwa Polskiego w staraniach organizacji, Senator Małgorzata Kopiczko spotkała się wraz z Anną Zalewską Minister Edukacji Narodowej oraz Janem Dziedziczakiem Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych z Polonią i Polakami zamieszkującymi Azerbejdżan. Senator nakreśliła kierunki współpracy jakie Senat RP przyjął we współpracy z Polonią zamieszkującą różne krańce świata.

Doszło również do spotkania polskiej delegacji w Parlamencie Azerbejdżanu. W spotkaniu uczestniczył wiceprzewodniczący Parlamentu Azerbejdżanu Valeh F. Alasgarov.

Wszystkim zaangażowanym w promocję Polski w czasie 41. Światowej Konferencji Skautowej w Baku składamy serdeczne podziękowania. Byliście wspaniałymi ambasadorami Polski!