Narzędzia:

Walka polskich medyków z pandemią koronawirusa

Data: 13-04-2021 11:00
Kategoria: Wystawa

W Senacie RP prezentowana będzie wystawa pt. „Walka polskich medyków z pandemią koronawirusa” przygotowana z inicjatywy przewodniczącej Komisji Zdrowia senator Beaty Małeckiej-Libery we współpracy z samorządami zawodów medycznych zaangażowanych w zmagania z pandemią.

Wystawa inauguruje obchody roku 2021 jako Roku Pracowników Ochrony Zdrowia uchwalonego 2 grudnia 2020 r. przez Senat RP.

Celem wystawy jest nie tylko ukazanie niezwykle trudnej i wyczerpującej pracy medyków, którzy od ponad roku walczą z pandemią, ale także uhonorowanie i docenienie ich wysiłków.

Lekarze, pielęgniarki i położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, aptekarze, inspektorzy sanitarni dokumentują na bieżąco swą pracę. Codziennie powstają tysiące fotografii w przejmujący sposób ukazujące zmagania medyków. Prezentowane zdjęcia są niezwykle symboliczne: przedstawiają trudną codzienność wszystkich pracowników medycznych, heroiczną walkę z pandemią, zagrożenia na jakie są narażeni, ogromne zmęczenie; jednocześnie niosą jednak nadzieję i przesłanie, że walka zakończy się wygraną nas wszystkich.

Poza fotografiami na wystawie prezentowane są obiekty związane z pracą medyków: kombinezony, ochraniacze, hełmy, gogle itp.

Wystawa prezentowana będzie w holu I piętra.

Wstecz