Narzędzia:

Lista aktualności

Marszałek Bogdan Borusewicz z wizytą w Serbii podczas uroczystych obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą

9–10 maja 2014 r. marszałek Bogdan Borusewicz przebywał z oficjalną wizytą w Republice Serbii. Podczas pobytu w Serbii odbyły się uroczyste obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Wręczenie nagród laureatom konkursu „Polak – emigrant”

Wicemarszałek Senatu Maria Pańczyk-Pozdziej wręczyła nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu „Polak – emigrant”, zorganizowanego przez Senat wspólnie z Ośrodkiem Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego.

Polski chór studencki "Collegium Iuvenum" z Czeskiego Cieszyna w Senacie RP

Tradycyjne spotkanie opłatkowe marszałka Senatu Bogdana Borusewicza z senatorami i pracownikami Kancelarii Senatu uświetnił śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy polski chór z Czeskiego Cieszyna „Collegium Iuvenum”.

Konkurs „Polak – emigrant” rozstrzygnięty

Senat Rzeczypospolitej Polskiej i Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego ogłosiły konkurs fotograficzny, którego celem było zgromadzenie zdjęć ukazujących różnorodne aspekty życia i pracy naszych rodaków mieszkających za granicą

Absolwenci Szkoły Liderów Polonijnych w Senacie

W ramach zjazdu absolwentów "Szkoły Liderów" 46 liderów polonijnych z 20 krajów świata uczestniczyło w spotkaniu, którego gospodarzem była senacka Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Reprezentacja Kongresu Polonii Francuskiej w Senacie

Reprezentacja Kongresu Polonii Francuskiej spotkała się z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, przewodniczącym Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Andrzejem Personem i zastępcą przewodniczącego komisji Barbarą Borys-Damięcką

Spotkanie wicemarszałek Senatu Marii Pańczyk-Pozdziej z Polonią na Węgrzech

Wizyta wicemarszałek Senatu Marii Pańczyk-Pozdziej Budapeszcie związana z obchodami 15-lecia działalności Muzeum i Archiwum Węgierskiej Polonii oraz 35. sesją Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie, 11 i 12 września br.

W Senacie o promocji Polski z polonijnymi animatorami kultury

Spotkanie senatora Andrzeja Persona, przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą z uczestnikami Szkoły Polonijnych Animatorów Kultury z Rosji.

Konkurs fotograficzny Senatu RP oraz Ośrodka Badań nad Migracjami UW „Polak-emigrant"

Opis i regulamin konkursu fotograficznego Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ośrodka Badań nad Migracjami UW „Polak-emigrant”

Uczestnicy Szkoły Liderów Polonijnych z Europy Zachodniej gościli w Senacie

Polsce zależy na tym, by Polonia była zintegrowana, by Polacy poza granicami wspierali się wzajemnie, ale także by tworzyli elity w krajach, w których zdecydowali się żyć...

Poprzednia strona