Narzędzia:

Senatorowie wzięli udział w Paradzie Dnia Konstytucji 3 Maja

07.05.2022
Fot.Kancelaria Senatu

Senatorowie Halina Bieda i Ryszard Majer 7 maja 2020 r. reprezentowali Senat RP na Paradzie Dnia Konstytucji 3- maja w Chicago. Senatorowie uczestniczyli w tym najważniejszym w Stanach Zjednoczonych wydarzeniu polonijnym na zaproszenie prezes Związku Klubów Polskich w USA Łucji Mirowskiej-Kopeć.

Tegoroczna parada w 231 rocznicę Konstytucji 3 Maja w związku z wojną w Ukrainie odbyła się pod hasłem „Wolność i pokój dla świata”.

Senatorowie  złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, wzięli udział we mszy św. w intencji Ojczyzny i spotkali się z przedstawicielami Związku Klubów Polskich  i Komitetu Parady w siedzibie  Związku.

Chicagowska Parada Dnia Konstytucji 3 Maja jest jedną z największych manifestacji patriotyzmu na świecie i jednym z najważniejszych wydarzeń polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Chicagowska Polonia po raz pierwszy uczciła Święto Konstytucji Majowej w 1891 roku, w setną rocznicę jej uchwalenia. Od tamtej pory sobota najbliższa dacie 3 maja była okazją do manifestowania polskości w jednym z największych amerykańskich miast.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich – 5 października 2022 r.

Obradowały senackie komisje: budżetu, ustawodawcza

Społeczny projekt reformy mediów publicznych

Na posiedzeniu Komisji Kultury i Środków Przekazu zaprezentowano społeczny projekt reformy mediów publicznych. Zakłada on uspołecznienie mediów publicznych, co oznacza ich odpolitycznienie i nawiązanie lepszego kontaktu z odbiorcami.

Prace w komisjach senackich – 4 października 2022 r.

Obradowały senackie komisje: zdrowia, gospodarki narodowej, rolnictwa, infrastruktury, samorządu terytorialnego, obrony narodowej, spraw emigracji, budżetu, samorządy terytorialnego, rodziny oraz petycji