Narzędzia:

Lista aktualności

Szef Kancelarii Senatu uczcił pamięć ofiar obozów koncentracyjnych

Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski 14 czerwca 2022 r., w imieniu Marszałka Senatu RP, złożył wieniec pod Pomnikiem-Mauzoleum Ofiar Obozów Koncentracyjnych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Marszałek Senatu RP na obchodach 70-lecia Polskiej Akademii Nauk

Podczas uroczystości, która odbyła się 10 czerwca br. w Powsinie prof. Tomasz Grodzki życzył Akademii, by pozostała oazą wolności naukowej na niwie Rzeczypospolitej

Marszałek Senatu RP otrzymał „Białą Księgę” Samorządowego Okrągłego Stołu

Dokument, który zawiera rekomendacje najpotrzebniejszych zmian prawnych w związku z przyjazdem do Polski 3 mln uchodźców z Ukrainy przekazał prof. Tomaszowi Grodzkiemu na konferencji prasowej w Senacie 10 czerwca br. prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Zespół „Zdrowie Polaków” nt. zdrowia i higieny menstruacyjnej

O postrzeganiu miesiączki w Polsce oraz rozwiązaniach prawnych i dobrych praktykach w zakresie zdrowia i higieny menstruacyjnej rozmawiano podczas konferencji Senackiego Zespołu „Zdrowie Polaków” zorganizowanej 7 czerwca 2022 r. w Senacie.

Marszałek Senatu RP w woj. warmińsko-mazurskim

Prof. Tomasz Grodzki odwiedził jedyną w Polsce szkołę imienia Senatu RP, która mieści się w Braniewie. W Elblągu spotkał się z samorządowcami i młodzieżą. Wizyta to element obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.

Porozumienie w sprawie Obywatelskiej Kontroli Wyborów podpisane w Senacie

Politycy, samorządowcy i przedstawiciele organizacji społecznych podpisali 3 czerwca br. w Senacie porozumienie, którego celem jest przeciwdziałanie możliwym nieprawidłowościom podczas wyborów w Polsce.

„Dyskusja i hejt” – debata młodzieży w Senacie

W Senacie 3 czerwca 2022 r. młodzież z różnych szkół z Polski szukała odpowiedzi na pytania: czym jest hejt, jak z nim walczyć, kim są hejterzy, czy erystyka jest dobra i należy jej używać, w jaki sposób należy dyskutować?

Senacka debata o potrzebie edukacji historycznej na rzecz wolności

O konieczności przywrócenia edukacji historycznej opartej na prawdzie i dialogu dyskutowali w Senacie uczestnicy konferencji „Porozumienie na rzecz historii wolności”.

Konferencja „Dzielni Samodzielni – samotni rodzice a podatki w Polsce”

O zmianach niekorzystnych przepisów dotyczących opodatkowania osób samotnie wychowujących dzieci dyskutowali w Senacie przedstawiciele tej grupy społecznej i parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej

Posiedzenie Senackich Zespołów ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz MŚP

O zmianach w Polskim Ładzie – czy naprawiono już wszystko, co zepsuto, debatowali senatorowie, eksperci i przedstawiciele przedsiębiorców i strony społecznej na posiedzeniu Senackich Zespołów ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz MŚP.

W Senacie na temat gospodarki i przedsiębiorczości w XX-leciu międzywojennym

26 maja br. w Senacie – z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP oraz 115. rocznicy powstania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – dyskutowano o gospodarce polskiej tego okresu.

Deklaracja o współpracy na rzecz Polski samorządnej i obywatelskiej podpisana w Senacie

Dokument dotyczy decentralizacji i wzmocnienia roli samorządów, zawiera także postulaty środowiska samorządowego związane m.in. z finansami i zadaniami gmin, powiatów i województw.

Poprzednia strona