Narzędzia:

Lista aktualności

Spotkanie Marszałka Senatu RP z przewodniczącą Bundestagu

24 maja br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął przebywającą z wizytą oficjalną w Polsce przewodniczącą Bundestagu Republiki Federalnej Niemiec Bärbel Bas. Rozmowy dotyczyły m.in. sytuacji w Ukrainie oraz współpracy międzyparlamentarnej.

Marszałek Senatu RP spotkał się z prezydentem Słowenii

20 maja br. prof. Tomasz Grodzki spotkał się z przebywającym w Polsce z wizytą oficjalną prezydentem Borutem Pahorem.

Szefowie irlandzkiego parlamentu z wizytą u Marszałka Senatu RP

19 maja br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął przewodniczących obu izb parlamentu Irlandii – Przewodniczącego Izby Reprezentantów Seána Ó Fearghaíla i Przewodniczącego Senatu Marka Daly’ego.

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Irlandii

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją rozpoczął wizytę w Irlandii. Celem wizyty jest spotkanie z Polonią i Polakami mieszkającymi w Irlandii z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Spotkanie senatorów z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Senatorowie spotkali się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Marošem Šefčovičem. Dyskusję zdominowała strategia UE w obliczu wojny w Ukrainie.

Drugi dzień wizyty Marszałka Senatu RP z delegacją w Czechach

Marszałek Tomasz Grodzki i towarzyszący mu senatorowie odwiedzili Igławę i Telcz. Po południu w Pradze rozmawiali z ministrem spraw zagranicznych i przewodniczącą Izby Poselskiej, a wieczorem w polskiej ambasadzie spotkali się z Polonią.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Czechach

Jeśli zrobimy zbyt mało w obronie Ukrainy, historia nam tego nie wybaczy – napisali w liście do przewodniczących innych parlamentów Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki i Przewodniczący Senatu Republiki Czeskiej Miloš Vystrčil.

Wystąpienie Marszałka Senatu RP w Radzie Najwyższej Ukrainy

Rosyjski imperialny szowinizm doprowadził do zbrodni ludobójstwa. Mordercy, gwałciciele, rabusie, ludobójcy muszą zostać ukarani. Potrzebujemy nowej Norymbergi – mówił 14 kwietnia br. w Kijowie Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki

Delegacja Senatów Polski i Czech z wizytą w Ukrainie

To jest Golgota XXI wieku - powiedział w Buczy Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki. Marszałek i towarzyszący mu senatorowie wraz z delegacją Senatu Republiki Czeskiej na czele z przewodniczącym Milošem Vystrčilem odwiedził także Borodziankę i Irpień.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z przewodniczącą Sejmasu

11 kwietnia br. Marszałek Senatu RP profesor Tomasz Grodzki spotkał się z przebywającą z roboczą wizytą w Polsce przewodniczącą Sejmasu Republiki Litewskiej Viktoriją Čmilytė-Nielsen.

Konferencja o reakcji wspólnoty transatlantyckiej na ludobójstwo w Ukrainie

Z inicjatywy Wicemarszałka Senatu RP Michała Kamińskiego w Senacie odbyła się konferencja „Reakcja parlamentarzystów wspólnoty transatlantyckiej na ludobójstwo podczas wojny w Ukrainie”.

Poprzednia strona