Narzędzia:

Lista aktualności

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Irlandii

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją rozpoczął wizytę w Irlandii. Celem wizyty jest spotkanie z Polonią i Polakami mieszkającymi w Irlandii z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Spotkanie senatorów z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Senatorowie spotkali się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Marošem Šefčovičem. Dyskusję zdominowała strategia UE w obliczu wojny w Ukrainie.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Czechach

Jeśli zrobimy zbyt mało w obronie Ukrainy, historia nam tego nie wybaczy – napisali w liście do przewodniczących innych parlamentów Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki i Przewodniczący Senatu Republiki Czeskiej Miloš Vystrčil.

Wystąpienie Marszałka Senatu RP w Radzie Najwyższej Ukrainy

Rosyjski imperialny szowinizm doprowadził do zbrodni ludobójstwa. Mordercy, gwałciciele, rabusie, ludobójcy muszą zostać ukarani. Potrzebujemy nowej Norymbergi – mówił 14 kwietnia br. w Kijowie Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki

Delegacja Senatów Polski i Czech z wizytą w Ukrainie

To jest Golgota XXI wieku - powiedział w Buczy Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki. Marszałek i towarzyszący mu senatorowie wraz z delegacją Senatu Republiki Czeskiej na czele z przewodniczącym Milošem Vystrčilem odwiedził także Borodziankę i Irpień.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z przewodniczącą Sejmasu

11 kwietnia br. Marszałek Senatu RP profesor Tomasz Grodzki spotkał się z przebywającą z roboczą wizytą w Polsce przewodniczącą Sejmasu Republiki Litewskiej Viktoriją Čmilytė-Nielsen.

Konferencja o reakcji wspólnoty transatlantyckiej na ludobójstwo w Ukrainie

Z inicjatywy Wicemarszałka Senatu RP Michała Kamińskiego w Senacie odbyła się konferencja „Reakcja parlamentarzystów wspólnoty transatlantyckiej na ludobójstwo podczas wojny w Ukrainie”.

Marszałek Senatu RP spotkał się z premier Mołdawii

8 kwietnia 2022 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął premier Republiki Mołdawii Natalię Gavriliţę, która złożyła roboczą wizytę w Polsce.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ministrem spraw zagranicznych Chorwacji

8 kwietnia br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra Gordana Grlić-Radmana, który składał wizytę w Polsce w związku z 30-leciem nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy oboma krajami.

Marszałek Senatu spotkał się z kongresmenami Stanów Zjednoczonych

Politycy rozmawiali m.in. o pomocy walczącej Ukrainie, o potrzebie przeciwdziałania rosyjskiej propagandzie w świecie, o współpracy polskich i amerykańskich podmiotów leczniczych dotyczącej leczenia ciężko chorych ukraińskich dzieci.

Senacka Grupa Polsko-Niemiecka z wizytą w Bundesracie

Senacka Grupa Polsko-Niemiecka rozmawiała z Przewodniczącym Bundesratu Bodo Ramelowem o współpracy bilateralnej.