Narzędzia:

5 września 2013 r.

05.09.2013

5 września 2013 r. marszałek Bogdan Borusewicz spotkał się z przebywającym z oficjalną wizytą w Polsce przewodniczącym Skupsztiny Czarnogóry Ranko Krivokapicem.

Przewodniczący podziękował marszałkowi Senatu za wspieranie jego kraju w dążeniu do integracji z Unią Europejską i strukturami NATO. Podkreślił, że wejście do tych organizacji jest dla Czarnogóry „absolutnym priorytetem”. Jak dodał, Czarnogóra jest „ostatnim niezabezpieczonym skrawkiem Adriatyku”. Ranko Krivokapic wyraził przekonanie, że jego kraj zostanie zaproszony do NATO na najbliższym szczycie sojuszu, ponieważ jest wiarygodnym partnerem. Przypomniał, że Czarnogóra wysłała swoich żołnierzy do Afganistanu, jest także wiodącym państwem kandydującym do UE.

Marszałek Bogdan Borusewicz podkreślił, że Polska nadal będzie wspierać Czarnogórę na jej drodze do Unii i NATO, gdyż „członkostwo w tych strukturach stabilizuje cały region”.

Podczas spotkania rozmawiano także o współpracy Polski i Czarnogóry w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją z wizytą w Irlandii

Marszałek Senatu RP wraz z delegacją rozpoczął wizytę w Irlandii. Celem wizyty jest spotkanie z Polonią i Polakami mieszkającymi w Irlandii z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Spotkanie senatorów z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Senatorowie spotkali się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Marošem Šefčovičem. Dyskusję zdominowała strategia UE w obliczu wojny w Ukrainie.