Narzędzia:

25 czerwca 2013 r.

25.06.2013

25 czerwca 2013 r. marszałek Bogdan Borusewicz spotkał się z przebywającym z oficjalną wizytą w Polsce prezydentem Armenii Serżem Sarkisjanem. W spotkaniu uczestniczył także senator Łukasz Abgarowicz.

Rozmowa polityków koncentrowała się na problemach międzynarodowych. Dyskutowano o sytuacji na Zakaukaziu, a zwłaszcza w Górskim Karabachu – terytorium spornym pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem. Prezydent Serż Sarkisjan przedstawił historię konfliktu i możliwości jego pokojowego zakończenia. Marszałek Bogdan Borusewicz życzył Ormianom, aby region Górskiego Karabachu stał się oazą spokoju i pokoju. Opowiedział się za rozwojem współpracy gospodarczej i politycznej pomiędzy obydwoma państwami.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu przyjął Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Marszałek Senatu RP rozmawiał z ambasadorem Chin w Polsce o bieżących relacjach polsko-chińskich i roli parlamentów w kształtowaniu stosunków dwustronnych.

Marszałek Senatu spotkał się z ambasador Słowenii

Marszałek Senatu przyjął kończącą misję w naszym kraju ambasador Słowenii.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z szefem MSZ Armenii

19 lipca br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra spraw zagranicznych Republiki Armenii Ararata Mirzoyana, który wraz z delegacją złożył oficjalną wizytę w Polsce.