Narzędzia:

5–6 czerwca 2013 r.

05.06.2013

5–6 czerwca 2013 r. marszałek Bogdan Borusewicz złożył roboczą wizytę na Ukrainie w związku z oczekiwanym podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się w listopadzie 2013 r., podpisaniem umowy stowarzyszeniowej pomiędzy Unią Europejską i Ukrainą. W Kijowie marszałek Senatu spotkał się z przewodniczącym Rady Najwyższej Wołodymyrem Rybakiem, a także z przewodniczącymi wszystkich frakcji parlamentarnych. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim prac Rady Najwyższej koniecznych do uchwalenia ustaw wymaganych przez Radę Unii Europejskiej oraz innych działań władz Ukrainy podejmowanych na rzecz wyrażenia zgody przez państwa członkowskie na podpisanie 28–29 listopada 2013 r. w Wilnie umowy stowarzyszeniowej oraz umowy o pogłębionej i kompleksowej strefie wolnego handlu pomiędzy UE a Ukrainą.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu przyjął Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Marszałek Senatu RP rozmawiał z ambasadorem Chin w Polsce o bieżących relacjach polsko-chińskich i roli parlamentów w kształtowaniu stosunków dwustronnych.

Marszałek Senatu spotkał się z ambasador Słowenii

Marszałek Senatu przyjął kończącą misję w naszym kraju ambasador Słowenii.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z szefem MSZ Armenii

19 lipca br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra spraw zagranicznych Republiki Armenii Ararata Mirzoyana, który wraz z delegacją złożył oficjalną wizytę w Polsce.