Narzędzia:

20–23 maja 2013 r.

22.05.2013

20–23 maja 2013 r. marszałek Bogdan Borusewicz wspólnie z delegacją, w skład której wchodzili senatorowie Jadwiga Rotnicka i Stanisław Gorczyca, złożył oficjalną wizytę w Mongolii, na zaproszenie przewodniczącego Wielkiego Churału Państwowego (parlament Mongolii) Zandaakhuu Enkhbolda. Pierwszego dnia w Ułan Bator spotkał się z prezydentem tego kraju Cachiagijnem Elbegdordżem, a także z premierem Norowynem Altanchujagiem i przewodniczącym parlamentu Zandaakhuu Enkhboldem.

Podczas spotkań rozmawiano o współpracy gospodarczej Polski i Mongolii, m.in. o możliwościach inwestowania polskich przedsiębiorców w wydobycie surowców mineralnych w Mongolii, a także o inwestycjach kapitału mongolskiego w Polsce. Na ten temat rozmawiano także podczas spotkania z przedstawicielami mongolskiego biznesu powiązanymi z Polską.

21 maja delegacja Senatu spotkała się ze studentami i kadrą naukową wydziału polonistyki na Państwowym Uniwersytecie Mongolskim. Marszałek wygłosił wykład dla studentów polonistyki i kadry akademickiej. W polskim konsulacie delegacja spotkała się też z Mongołami mającymi związki z Polską i miejscowymi polonofilami.

Pod koniec stycznia 2013 r. prezydent Mongolii Cachiagijn Elbegdordż złożył oficjalną wizytę w Polsce. Delegacja mongolska odwiedziła wówczas Warszawę i Gdańsk. Prezydent Cachiagijn Elbegdordż spotkał się z marszałkiem Bogdanem Borusewiczem, a także m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim, b. prezydentem Lechem Wałęsą i marszałek Sejmu Ewą Kopacz.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

5–6 grudnia 2021 r.

XI Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy

3 grudnia 2021 r.

Marszałek Senatu uczestniczył w 7. Szczycie Przewodniczących Parlamentów Członkowskich Zgromadzenia Parlamentarnego Unii dla Śródziemnomorza

1 grudnia 2021 r.

Spotkanie marszałka Senatu z przewodniczącym Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji