Narzędzia:

20–23 maja 2013 r.

22.05.2013

20–23 maja 2013 r. marszałek Bogdan Borusewicz wspólnie z delegacją, w skład której wchodzili senatorowie Jadwiga Rotnicka i Stanisław Gorczyca, złożył oficjalną wizytę w Mongolii, na zaproszenie przewodniczącego Wielkiego Churału Państwowego (parlament Mongolii) Zandaakhuu Enkhbolda. Pierwszego dnia w Ułan Bator spotkał się z prezydentem tego kraju Cachiagijnem Elbegdordżem, a także z premierem Norowynem Altanchujagiem i przewodniczącym parlamentu Zandaakhuu Enkhboldem.

Podczas spotkań rozmawiano o współpracy gospodarczej Polski i Mongolii, m.in. o możliwościach inwestowania polskich przedsiębiorców w wydobycie surowców mineralnych w Mongolii, a także o inwestycjach kapitału mongolskiego w Polsce. Na ten temat rozmawiano także podczas spotkania z przedstawicielami mongolskiego biznesu powiązanymi z Polską.

21 maja delegacja Senatu spotkała się ze studentami i kadrą naukową wydziału polonistyki na Państwowym Uniwersytecie Mongolskim. Marszałek wygłosił wykład dla studentów polonistyki i kadry akademickiej. W polskim konsulacie delegacja spotkała się też z Mongołami mającymi związki z Polską i miejscowymi polonofilami.

Pod koniec stycznia 2013 r. prezydent Mongolii Cachiagijn Elbegdordż złożył oficjalną wizytę w Polsce. Delegacja mongolska odwiedziła wówczas Warszawę i Gdańsk. Prezydent Cachiagijn Elbegdordż spotkał się z marszałkiem Bogdanem Borusewiczem, a także m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim, b. prezydentem Lechem Wałęsą i marszałek Sejmu Ewą Kopacz.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu przyjął Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Marszałek Senatu RP rozmawiał z ambasadorem Chin w Polsce o bieżących relacjach polsko-chińskich i roli parlamentów w kształtowaniu stosunków dwustronnych.

Marszałek Senatu spotkał się z ambasador Słowenii

Marszałek Senatu przyjął kończącą misję w naszym kraju ambasador Słowenii.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z szefem MSZ Armenii

19 lipca br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra spraw zagranicznych Republiki Armenii Ararata Mirzoyana, który wraz z delegacją złożył oficjalną wizytę w Polsce.