Narzędzia:

17 listopada 2021 r.

sprawy międzynarodowe 17.11.2021

17 listopada 2021 r. marszałek Tomasz Grodzki spotkał się z zastępcą-asystentem sekretarza stanu USA ds. europejskich i euroazjatyckich Robin L. Dunnigan. Marszałkowi Senatu towarzyszyli przewodniczący i wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej senatorowie Bogdan Klich i Marcin Bosacki.

Rozmowa dotyczyła relacji polsko-amerykańskich i sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym na granicy z Białorusią. Poruszono kwestie dotyczące współpracy transatlantyckiej i wzmacniania więzi Stanów Zjednoczonych z Unią Europejską zgodnie z systemem wspólnych wartości, na czele z praworządnością i poszanowaniem zasad demokracji, w tym wolności mediów. Rozmawiano także o roli organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.


 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu przyjął Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Marszałek Senatu RP rozmawiał z ambasadorem Chin w Polsce o bieżących relacjach polsko-chińskich i roli parlamentów w kształtowaniu stosunków dwustronnych.

Marszałek Senatu spotkał się z ambasador Słowenii

Marszałek Senatu przyjął kończącą misję w naszym kraju ambasador Słowenii.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z szefem MSZ Armenii

19 lipca br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra spraw zagranicznych Republiki Armenii Ararata Mirzoyana, który wraz z delegacją złożył oficjalną wizytę w Polsce.