Narzędzia:

18 listopada 2021 r.

sprawy międzynarodowe 18.11.2021

18 listopada 2021 r. marszałek Tomasz Grodzki spotkał się z komisarzem Unii Europejskiej ds. sprawiedliwości Didierem Reyndersem. Rozmowa, która odbyła się w cztery oczy, dotyczyła m.in. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, kwestii praworządności i reakcji Polski na decyzje Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Niewypełnienie tych zaleceń powoduje, że środki z Funduszu Odbudowy nie mogą trafić do naszego kraju.

Komisarz Didier Reynders wyraził troskę o losy ważnego członka Unii Europejskiej, jakim jest Polska. Podkreślał, że obecność w UE wymaga przestrzegania traktatów, które podpisała Polska.

Marszałek Tomasz Grodzki zapewnił komisarza Didiera Reyndersa, że Izba wyższa polskiego parlamentu stoi na straży praworządności, praw człowieka, szacunku dla mniejszości i zobowiązań Polski wobec Unii Europejskiej. Marszałek Senatu wyraził gotowość wsparcia każdego działania, które przyczyni się do zażegnania sporu Polski z TSUE i Komisją Europejską.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu RP z wizytą w Watykanie

Prof. Tomasz Grodzki został w sobotę, 8 stycznia br. przyjęty na audiencji przez Papieża Franciszka

5–6 grudnia 2021 r.

XI Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy

3 grudnia 2021 r.

Marszałek Senatu uczestniczył w 7. Szczycie Przewodniczących Parlamentów Członkowskich Zgromadzenia Parlamentarnego Unii dla Śródziemnomorza