Narzędzia:

18 listopada 2021 r.

sprawy międzynarodowe 18.11.2021

18 listopada 2021 r. marszałek Tomasz Grodzki spotkał się z komisarzem Unii Europejskiej ds. sprawiedliwości Didierem Reyndersem. Rozmowa, która odbyła się w cztery oczy, dotyczyła m.in. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, kwestii praworządności i reakcji Polski na decyzje Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Niewypełnienie tych zaleceń powoduje, że środki z Funduszu Odbudowy nie mogą trafić do naszego kraju.

Komisarz Didier Reynders wyraził troskę o losy ważnego członka Unii Europejskiej, jakim jest Polska. Podkreślał, że obecność w UE wymaga przestrzegania traktatów, które podpisała Polska.

Marszałek Tomasz Grodzki zapewnił komisarza Didiera Reyndersa, że Izba wyższa polskiego parlamentu stoi na straży praworządności, praw człowieka, szacunku dla mniejszości i zobowiązań Polski wobec Unii Europejskiej. Marszałek Senatu wyraził gotowość wsparcia każdego działania, które przyczyni się do zażegnania sporu Polski z TSUE i Komisją Europejską.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu przyjął Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Marszałek Senatu RP rozmawiał z ambasadorem Chin w Polsce o bieżących relacjach polsko-chińskich i roli parlamentów w kształtowaniu stosunków dwustronnych.

Marszałek Senatu spotkał się z ambasador Słowenii

Marszałek Senatu przyjął kończącą misję w naszym kraju ambasador Słowenii.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z szefem MSZ Armenii

19 lipca br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra spraw zagranicznych Republiki Armenii Ararata Mirzoyana, który wraz z delegacją złożył oficjalną wizytę w Polsce.