Narzędzia:

8 listopada 2021 r.

08.11.2021

8 listopada 2021 r. wicemarszałek Bogdan Borusewicz spotkał się z wiceprzewodniczącym Wielkiego Churału Państwowego Mongolii Ayursaikhanem Tumurbaatarem, któremu towarzyszyli mongolscy deputowani, członkowie Mongolsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej.

Podczas spotkania rozmówcy podkreślali rolę współpracy międzyparlamentarnej w zaktywizowaniu kontaktów między Polską i Mongolią. Za szczególnie ważną uznali współpracę w wielu sektorach gospodarki, rolnictwie, nauce i kulturze. W ocenie wicemarszałka Senatu i wiceprzewodniczącego Churału istotny wpływ na rozwój kontaktów między obu krajami miało również reaktywowanie ambasady RP w Ułan Bator.

Politycy rozmawiali także o sytuacji epidemicznej na świecie. Wiceprzewodniczący Ayursaikhan Tumurbaatar podkreślił, że w znaczący sposób wpłynęła ona na stan mongolskiej gospodarki. Zaznaczył jednak, że podjęte przez rząd działania naprawcze i odpowiedzialne podejście społeczeństwa do szczepień przeciwko COVID-19 pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. Poinformował, że obecnie 90% populacji Mongolii zaszczepionych jest pierwszą dawką szczepionki, 80% – dwoma dawkami, a 25% zostało zaszczepionych trzecią dawką przypominającą.

Na zakończenie spotkania wiceprzewodniczący Ayursaikhan Tumurbaatar zaprosił wicemarszałka Bogdana Borusewicza do złożenia wizyty w Mongolii.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

5–6 grudnia 2021 r.

XI Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy

3 grudnia 2021 r.

Marszałek Senatu uczestniczył w 7. Szczycie Przewodniczących Parlamentów Członkowskich Zgromadzenia Parlamentarnego Unii dla Śródziemnomorza

1 grudnia 2021 r.

Spotkanie marszałka Senatu z przewodniczącym Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji