Narzędzia:

8 listopada 2021 r.

08.11.2021

8 listopada 2021 r. wicemarszałek Bogdan Borusewicz spotkał się z wiceprzewodniczącym Wielkiego Churału Państwowego Mongolii Ayursaikhanem Tumurbaatarem, któremu towarzyszyli mongolscy deputowani, członkowie Mongolsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej.

Podczas spotkania rozmówcy podkreślali rolę współpracy międzyparlamentarnej w zaktywizowaniu kontaktów między Polską i Mongolią. Za szczególnie ważną uznali współpracę w wielu sektorach gospodarki, rolnictwie, nauce i kulturze. W ocenie wicemarszałka Senatu i wiceprzewodniczącego Churału istotny wpływ na rozwój kontaktów między obu krajami miało również reaktywowanie ambasady RP w Ułan Bator.

Politycy rozmawiali także o sytuacji epidemicznej na świecie. Wiceprzewodniczący Ayursaikhan Tumurbaatar podkreślił, że w znaczący sposób wpłynęła ona na stan mongolskiej gospodarki. Zaznaczył jednak, że podjęte przez rząd działania naprawcze i odpowiedzialne podejście społeczeństwa do szczepień przeciwko COVID-19 pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. Poinformował, że obecnie 90% populacji Mongolii zaszczepionych jest pierwszą dawką szczepionki, 80% – dwoma dawkami, a 25% zostało zaszczepionych trzecią dawką przypominającą.

Na zakończenie spotkania wiceprzewodniczący Ayursaikhan Tumurbaatar zaprosił wicemarszałka Bogdana Borusewicza do złożenia wizyty w Mongolii.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu przyjął Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Marszałek Senatu RP rozmawiał z ambasadorem Chin w Polsce o bieżących relacjach polsko-chińskich i roli parlamentów w kształtowaniu stosunków dwustronnych.

Marszałek Senatu spotkał się z ambasador Słowenii

Marszałek Senatu przyjął kończącą misję w naszym kraju ambasador Słowenii.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z szefem MSZ Armenii

19 lipca br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra spraw zagranicznych Republiki Armenii Ararata Mirzoyana, który wraz z delegacją złożył oficjalną wizytę w Polsce.